Strona główna 0_Slider Monodram Wojciecha Pszoniaka. Wygraj wejściówkę!

Monodram Wojciecha Pszoniaka. Wygraj wejściówkę!

0

Już niebawem na scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury wystąpi jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. 15 października widzowie obejrzą monodram Wojciecha Pszoniaka, zatytułowany „Belfer”. Dla Czytelników mamy jedno podwójne zaproszenie.

pszoniak

Sztuka Belfer autorstwa belgijskiego dramaturga Jeana Pierre’a Dopagne’a to historia nauczyciela wykładającego literaturę w szkole dla tzw. trudnej młodzieży. Praca wykonywana do tej pory w poczuciu misji, zmienia się stopniowo w pełną nerwów grę, gdy codziennie przychodzi mu stawiać czoło uczniom mającym za nic wszelkie ideały. Jego poetycka natura musi zmierzyć się z zachowaniem młodzieży ogołoconej z jakiegokolwiek autorytetu…  Wyreżyserowana przez Michała Kwiecińskiego sztuka pokazywana już była w kilkudziesięciu krajach na świecie, prowokuje do dyskusji i stawia wiele pytań dotyczących relacji nauczyciel-uczeń. Premierowe przedstawienie odbyło się w jesienią 2004 roku. W rolę tytułowego belfra wcielił się jeden z najwybitniejszych polskich aktorów – Wojciech Pszoniak.

„Fundamentalnie człowiek uczy się w dwóch miejscach: w domu i szkole. Mój monodram mówi o tym, jak kształtują się relacje między mentorem a uczniem oraz o degradacji naszej kultury i cywilizacji europejskiej” – mówił Pszoniak w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Data: 15 Października 2016
Godzina: 17.00
Miejsce: Sala teatralna ŚOK, Rynek 43
Bilety: 35 zł
Organizator: Świdnicki Ośrodek Kultury

Konkurs:

Jakie święto obchodzimy 14 października?

Osoba, która jako pierwsza prawidłowo odpowie na pytanie, otrzyma podwójne zaproszenie na monodram „Belfer” w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka (spektakl w Świdnicy, 15 października). Czekamy na e-maile pod adresem [email protected] do 7 października 2016 roku. W temacie proszę wpisać „Belfer”, w treści odpowiedź, imię i nazwisko oraz numer kontaktowy (do wiadomości redakcji). Zwycięzca zostanie powiadomiony telefonicznie.

Poprzedni artykułSeniorzy coraz bardziej aktywni
Następny artykuł70 lat świdnickiego Ekonomika