Strona główna 0_Slider „Razem bezpieczniej” w Świdnicy

„Razem bezpieczniej” w Świdnicy

0

Świdnica rozpoczęła realizację ogólnopolskiego programu „Razem bezpieczniej”, którego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom najbardziej narażonym na zagrożenia, czyli młodzieży gimnazjalnej oraz seniorom. W akcji biorą udział policja, straż miejska, Sanepid, MOPS oraz Dzienny Dom „ Senior – Wigor”.

dsc05149„Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ” jest projektem całkowicie innowacyjnym, powiedziałabym nawet, że unikalnym w skali Dolnego Śląska, ponieważ udało nam się połączyć dwie całkowicie odmienne grupy: młodzież i seniorów. – mówiła Anna Janus z MOPS-u – Oprócz prewencji, która jest niezwykle istotna, chcemy również edukować, dlatego do końca roku zamierzamy prowadzić warsztaty, spotkania, szkolenia i wydać publikacje.

W klubie, Bolko, w którym zainaugurowano akcję, można było się spotkać z własnym dzielnicowym  oraz  z pracownikami socjalnymi i pracownikami Sanepidu. „Bezpieczni razem”  to przede wszystkim warsztaty dla gimnazjalistów dotyczące przemocy i skutków jej przeciwdziałania. Doświadczeni psycholodzy będą mówić nie tylko o przemocy fizycznej, ale również o znęcaniu się psychicznym. Natomiast seniorzy będą przede wszystkim szkoleni z zagrożeń wynikających z coraz bardziej powszechnej  tzw. „przestępczości finansowej”. Aby jak największa liczba seniorów mogła skorzystać z niezbędnych informacji, pracownicy socjalni wspólnie z policją będą odwiedzać starszych świdniczan w domach i informować o potencjalnych zagrożeniach.

Monika Filipowska

[email protected]

Poprzedni artykułNiedługo startuje Kongres Turystyki Polskiej w Świdnicy
Następny artykułŚwidniccy nauczyciele będą pikietować we Wrocławiu