Strona główna Wydarzenia Świebodzice Jubileusz przyjaźni i nowe partnerstwo

Jubileusz przyjaźni i nowe partnerstwo

0

W dniach 15-16 października Świebodzice będą obchodzić jubileusz 20-lecia zawarcia umowy partnerskiej z niemieckim miastem Waldbröl. Temu znaczącemu wydarzeniu towarzyszyć będą także wydarzenia kulturalne – wystawa fotograficzna w Miejskim Domu Kultury oraz wystawa filatelistyczna  „65 lat Młodzieżowego Ruchu Filatelistycznego w Świebodzicach”, którą przygotowuje Polski Związek Filatelistów Koło nr 1 w Świebodzicach.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających przez cztery dni – od piątku, 14 października, do poniedziałku, 17 października. Uroczyste otwarcie wystawy zaplanowano w piątek o godz. 11:00, w sali wystawienniczej dworca PKP, Plac Dworcowy 1. Na ekspozycji zgromadzono interesujące i unikatowe eksponaty, nawiązujące nie tylko do tematu wiodącego, czyli rocznicy powstania ruchu młodzieżowego w naszym mieście, ale także do obchodzonej w bieżącym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Filateliści przygotowali jak zawsze przy takich okazjach, okolicznościowe datowniki oraz medal. Pojawiają się na nich motywy, nawiązujące do jubileuszowych wydarzeń – ławeczka przyjaźni, która symbolizuje partnerstwo Świebodzic i Waldbröl, a także budynek Szkoły Podstawowej nr 3, w której w latach 60-tych zawiązała się sekcja młodzieżowa filatelistów.

Wystawę będzie można zwiedzać do poniedziałku, 17.10, w godzinach 12:00-17:00. Centralnym wydarzeniem obchodów będzie uroczyste ratyfikowanie aktu partnerstwa z naszym niemieckim parterem, a także podpisanie kolejnej umowy o współpracy miast – tym razem ze słowacką gminą Hrusov. Uroczystość odbędzie się w zabytkowych wnętrzach Zamku Książ w sobotę, 15 października, o godz. 18:00.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM w Świebodzicach

Poprzedni artykułBałtroczyk rozbawi. Wygraj wejściówkę!
Następny artykułTrenowali bliskość [FOTO]