Strona główna 0_Slider Wybiegał 6 tysięcy złotych dla dzieci

Wybiegał 6 tysięcy złotych dla dzieci

0

Przebiegł prawie 380 km, by zachęcić do wpłacania pieniędzy na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci. I cel osiągnął – dobiegł do mety, a jego wspaniały wyczyn przyniósł chłopcom z DPS konkretną pomoc finansową.

pawel (2)

Akcję podsumowano podczas uroczystości w DPS. Bieg charytatywny Pawła Białka miał miejsce w lipcu, ale ciągle przez cały sierpień spływały pieniądze na konto Stowarzyszenia Opiekuńczo-Charytatywnego im. Bł. Marii Teresy Gerhandirger. Ostatecznie kwota przekroczyła 6.000 zł.

– Bardzo wszystkim dziękuję, przede wszystkim Pawłowi, bo bez niego to wszystko by się nie wydarzyło, ale także burmistrzowi Bogdanowi Kożuchowiczowi, który objął akcję honorowym patronatem – mówiła Elżbieta Horodecka, prezes stowarzyszenia. Najwięcej spontanicznej radości i wdzięczności okazali Pawłowi chłopcy z DPS. Przygotowali wspaniałą inscenizację, przedstawiającą bieg: była mapa z miejscowościami, które odwiedził, wzbudzone morze i oczywiście sam biegacz – odegrany fantastycznie przez Kazimierza.

Z rąk siostry dyrektor DPS Jowity Styś Paweł otrzymał medal, dyplom i symboliczną statuetkę. Na koniec Paweł wręczył prezes stowarzyszenia, Elżbiecie Horodeckiej, symboliczny czek na kwotę 6 142,60 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację kolejnych projektów, związanych z rehabilitacją i edukacją podopiecznych.
DPS ma pod swoją opieką ponad 60 chłopców.

/UM Świebodzice, opr. red./

Poprzedni artykułMąka, ceramika, wypieki… [FOTO]
Następny artykułKto widział Lupusa? [AKTUALIZACJA]