Strona główna 0_Slider Mąka, ceramika, wypieki…

Mąka, ceramika, wypieki… [FOTO]

0

Warsztaty kulinarne, ceramiczne, fotograficzne, spotkanie z dietetykiem, konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku „Chlebowzięci”, promocyjne zwiedzanie młyna to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały w sobotę, 3 września na uczestników I Festiwalu Mąki w Siedlimowicach.

festiwal mąki (1)Festiwal cieszył się dużym zainteresowanie nie tylko mieszkańców gminy Żarów. Wspaniała plenerowa impreza w pięknym, wręcz magicznym miejscu – zabytkowym młynie w Siedlimowicach.

Warsztaty kulinarne poprowadził Jakub Łukaszonek, finalista polskiej edycji kulinarnego Show MasterChef, a ceramiczne Magdalena Siennicka z Szamotni – pracowni ceramiki artystycznej. Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach fotografii produktowej, które poprowadził Marcin Trzpiot. Atrakcją festiwalu było  spotkanie z dietetykiem, Agnieszką Podgórską. A na koniec – spektakl w wykonaniu Teatru Bezdomnego.

Konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku wygrała Joanna Maślukiewicz. II miejsce zajęła Adrianna Kowalczyk, III miejsce – Witosław Śliwowski. Do konkursu zgłoszono 30 chlebów z Dolnego Śląska i Śląska.

/UM Żarów/

Poprzedni artykułAKS wygrywa i jest w czubie tabeli
Następny artykułWybiegał 6 tysięcy złotych dla dzieci