Strona główna 0_Slider Udawała pracownicę MOPS-u, okradła staruszkę

Udawała pracownicę MOPS-u, okradła staruszkę

0

Policjanci z z Komisariatu Policji w Żarowie zatrzymali 30-letnią kobietę, która podając się za pracownicę ośrodka pomocy społecznej weszła do mieszkania starszej osoby, a następnie dokonała kradzieży pieniędzy w kwocie 800 zł.

Zdarzenie miało miejsce 25 sierpnia w Żarowie. Do mieszkania 81-letniej pani przyszła kobieta podająca się za pracownika ośrodka pomocy społecznej. Oszustka oświadczyła, iż chciałaby porozmawiać w sprawie wycieczki dla emerytów, organizowanej rzekomo przez tamtejszą parafię oraz MOPS. Podejrzewana nie okazała żadnych dokumentów, pomimo tego została wpuszczona do środka. W trakcie rozmowy sprawczyni poprosiła pokrzywdzoną o pożyczenie jej 100 zł, na co starsza pani zgodziła się i poszła po pieniądze. Po chwili przyniosła plik banknotów, wręczyła podejrzewanej 100 zł, a pozostałe pieniądze położyła na stole. Kiedy gospodyni wyszła na moment do innego pomieszczenia, złodziejka zabrała wszystkie banknoty i opuściła mieszkanie. Łącznie ukradła 800 zł. Gdy pokrzywdzona zorientowała się w sytuacji, zawiadomiła policję.

Kilkudniowa, drobiazgowa praca policjantów Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Żarowie doprowadziła do ustalenia, a następnie zatrzymania podejrzewanej. Okazała się nią 30-letnia mieszkanka Żarowa. Kobieta usłyszała już zarzuty oszustwa oraz kradzieży i przyznała się do popełnienia opisanego czynu. Teraz czeka ją sprawa w sądzie.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat, a za kradzież do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP w Świdnicy/

 

Poprzedni artykułKlinika zabawek w świdnickim MDK
Następny artykułBasen kryty nie dla mieszkańców?