Strona główna 0_Slider Klinika zabawek w świdnickim MDK

Klinika zabawek w świdnickim MDK

0

Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy wznawia akcję związaną  z naprawą zepsutych zabawek. Koło Robotyki uruchamia właśnie drugą edycję bezpłatnego pogotowia zabawkowego! Podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury postarają się naprawić każdy rodzaj zabawki, która posiada w sobie jakąkolwiek część elektroniczną.

zabawki-1– Razem z uczestnikami zajęć próbujemy naprawić otrzymane uszkodzone zabawki. Oczywiście nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że uda nam się ponownie uruchomić wszystkie. Wiemy, jak wielkim rozczarowaniem może być dla dziecka niedziałająca ulubiona maskotce itp. dlatego też zrobimy, co w naszej mocy, by „przywrócić je do życia” – deklaruje Zbigniew Brożbar, nauczyciel Koła Robotyki, które cieszy się sporą popularnością uczestników w MDK Świdnica od ponad dwóch lat.

Podczas pierwszej edycji pogotowia zabawkowego do naprawy trafiło ponad 40 zabawek. Były to m.in. maskotki edukacyjne, mini laptopy, zabawkowe keyboardy, samochody rc, helikoptery rc itp. Udało się naprawić około 38 z nich. Wszystkie naprawione zabawki wróciły oczywiście do swoich właścicieli.  W trakcie prób naprawy zabawek młodzież z Koła Robotyki uczy się i poznaje przy okazji różne elementy, układy elektroniczne i mechanizmy. Jest to doskonały sposób na wykorzystanie w praktyce wiedzy i umiejętności zdobytych podczas zajęć, a nagrodą jest radość dzieci.

Jednocześnie pracownia apeluje o przynoszenie do MDK  tych zabawek, które utknęły gdzieś na strychu lub spodzie pudełka z napisem „na śmieci”.

– Przyjmujemy wszystkie niepotrzebne zabawki z elektroniką przeznaczone na części m.in. zabawki edukacyjne,  zdalnie sterowane, ruchome,  grające, kierownice/pady/joysticki od PC i itd./ Zamiast je wyrzucać, przynieście je do nas, a My wykorzystamy poszczególne podzespoły do naprawy innych zabawek lub tworzenia własnych konstrukcji podczas zajęć– zachęca Zbigniew Brożbar. – Dodatkowo zbieramy niedziałające baterie z laptopów.  Są one  idealnym źródłem zasilania dla konstrukcji budowanych na naszych zajęciach. Zamiast oddawać je do utylizacji lub co gorsza wyrzucać bezpośrednio do śmieci przynieść je do Nas. Działające ogniwa będą przez nas ponownie wykorzystane, a pozostałe zostaną oddane do utylizacji w specjalnych punktach zbiórki odpadów.

Koło Robotyki spotyka się w MDK przy ulicy Nauczycielskiej 2 w poniedziałki i piątki w godz. 16:00 – 18:20 oraz wtorki i czwartki w godz. 16:00 – 19:10.

/MDK, opr. red./
Zdjęcia Zbigniew Brożbar

Poprzedni artykułWygrywamy po raz trzeci z rzędu! [FOTO]
Następny artykułUdawała pracownicę MOPS-u, okradła staruszkę