Strona główna 0_Slider Szykuje się uczta!

Szykuje się uczta! [Targi Żywności i Festiwal Piwa]

1

Leberka, kofola, wurszta, blutka… Co kryje się za tymi nazwami, będzie można się przekonać już od najbliższego czwartku, 8 września. Na świdnickim Rynku szykuje się prawdziwa uczta dla amatorów zdrowej żywności i lokalnych piw. Swoje produkty będzie oferować aż 72 wystawców!

Już tylko dwa dni zostały do otwarcia X jubileuszowych Targów Zdrowie ma Smak organizowanych w ramach Dni Promocji Żywności Prozdrowotnej i Regionalnej. W ramach wydarzenia od 8 do 10 września wszyscy odwiedzający świdnicki Rynek będą mogli spróbować lub kupić naturalną, zdrową żywność, produkowaną przez lokalnych wytwórców, bez sztucznych dodatków i polepszaczy.

powiat_zdrowie-ma-smak_ulotka_2016-08-29Tradycyjnie, oprócz stoisk ze zdrową żywnością, mieszkańcy odwiedzający tegoroczne targi będą mieli dostęp do lekarzy specjalistów i będą mogli wykonać bezpłatne badania z zakresu: ekg serca, badania poziomu cukru, cholesterolu, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, porad lekarzy kardiologów, badania znamion skórnych przez lekarzy dermatologów oraz badania gałki ocznej przez lekarzy okulistów. Na chętnych czekał także będzie osteobus, w którym przeprowadzane będą badania w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy wraz z konsultacjami nieprawidłowych wyników przez lekarza.

Kolejną nowością tegorocznych targów będzie I Świdnicki Festiwal Piwa Rzemieślniczego, który potrwa od 8 do 11 września. Każdy miłośnik złotego trunku będzie mógł skosztować wyrobów drobnych piwowarów oraz wziąć udział w panelach dyskusyjnych i prezentacjach na temat piwowarstwa.

plakat festiwal piwa

Targi rozpoczną się 10 września o 12.00. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 14.00. Organizatorem jest świdnickie starostwo.

/opr. red./

Poprzedni artykułWyniki lig piłkarskich (klasa O – klasa B)
Następny artykułŚwidnicki pływak w kadrze Polski!