Strona główna 0_Slider Świdnica gospodarzem Kongresu Turystyki Polskiej

Świdnica gospodarzem Kongresu Turystyki Polskiej

1

Organizacje turystyczne, samorządy i przedstawiciele kilku resortów usiądą w Świdnicy przy jednym stole, aby wspólnie zastanowić się nad przyszłością polskiej turystyki. Dziś we Wrocławiu o szczegółach przedsięwzięcia zaplanowanego w dniach od 12 do 14 października opowiadali sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Dawid Lasek, marszałek województwa Cezary Przybylski, Szymon Chojnowski, przewodniczący komitetu organizacyjnego Kongresu Turystyki Polskiej, a zarazem wiceprezydent Świdnicy, Romuald Papiernik dyrektor Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, oraz Jacek Piekunko – prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” .

kongres-turystyki
Miasto nie bez kozery będzie gospodarzem kongresu – To jedno z piękniejszym miast w Polsce – stwierdził minister Lasek – i jest niejako strażnikiem wszystkich dolnośląskich skarbów.

Nad przygotowaniem programu Kongresu Turystyki Polskiej od półtora roku pracowało kilka zespołów roboczych ekspertów. Minister Dawid Lasek spodziewa się, że – spotkanie ma być czymś w rodzaju burzy mózgów, która doprowadzi do ożywienia rynku rodzimej turystyki. Wtórował mu marszałek województwa.

Dolny Śląsk jest trzecim pod względem intensywności turystycznej regionem w kraju. Ustępujemy jedynie pomorskiemu, ale to jest boom sezonowy, i małopolskiemu, czyli mowa o Krakowie i Zakopanem – dodał Cezary Przybylski. Jak wyjaśniał wiceminister Lasek – Postawienie na turystykę jest częścią „planu Morawieckiego” zakładającego utworzenie mocnej marki terytorialnej i właśnie jednym z takich lokalnych produktów ma być turystyka.

Minister zapowiedział, że jego resort będzie starał się umożliwić rozwój lokalnego produktu turystycznego, likwidując bariery prawne – Na pewno trzeba będzie wnikliwie przyjrzeć się projektowi ”Natura 2000” – mówił – bo uważam, że przemysł turystyczny ma szansę stać się ważnym czynnikiem rozwoju regionów.

Oprócz dyskusji i konferencji, podczas kongresu będzie można posłuchać koncertu Zbigniewa Wodeckiego, czy wziąć udział w warsztatach cuuping-u – parzenia kawy z aeroekspresu. Szczegółowy program już niebawem.

/red/

Poprzedni artykułZaprojektuj medal na Bieg Niepodległości 2016
Następny artykułŚmiech i łzy przed ekranem [OKIEM MŁODYCH]