Strona główna 0_Slider Śmieciowy monitoring

Śmieciowy monitoring

2

Zdjęcia przepełnionego kontenera na śmieci przy ul. Dąbrowskiego na Osiedlu Młodych otrzymaliśmy od Czytelnika, który tak podpisał fotografie (pisownia oryginalna) „Czy Świdnica robi się brudnym miastem od czwartku nie są zabierane śmieci tak wygląda osiedle młodych.” 20160926_101159

Firmą, która zajmuje się wywożeniem odpadów jest wrocławska Remondis, jednak dyrektor był dziś nieuchwytny, więc o wyjaśnienie poprosiliśmy Tomasza Jaworskiego dyrektora Wydziału Gospodarki Odpadami, który przyznał, że firma regularnie opróżnia kontenery w poniedziałki, środy i piątki.

Takie sytuacje, jak ta na zdjęciach zdarzają się wyjątkowo rzadko i ma to prawdopodobnie związek z powstawaniem nowych, zamykanych boksów – tłumaczył Tomasz Jaworski. –  Mając do dyspozycji kontenery znajdujące się w zamykanych pomieszczeniach, lokatorzy nie zawsze pamiętają o zabraniu kluczyka, a potem podrzucają śmieci do takich ogólnodostępnych kontenerów. Dziś śmieci zostały już wywiezione.

Miasto dokładnie kontroluje firmę zajmującą się odpadami, na śmieciarkach są zainstalowane  kamery, które przekazują obraz live bezpośrednio do wydziału gospodarki. Są również wyposażone w specjalnie czujniki załadunku i wyładunku, a wszystko po to, żeby magistrat wiedział dokładnie skąd i dokąd są wywożone śmieci. Taki monitoring zapewnia prawidłową gospodarkę odpadami, uniemożliwiając np. wyładowanie zawartości śmieciarki  na dzikim składowisku odpadów.

Monika Filipowska
[email protected]

Poprzedni artykułAKS zawiódł. Porażka na boisku beniaminka
Następny artykułŚwiebodzicka Victoria zwycięża w derbach!