Strona główna Sport Piłka nożna Świebodzicka Victoria zwycięża w derbach!

Świebodzicka Victoria zwycięża w derbach!

0

Wciąż nie wiedzie się na boiskach IV ligi piłkarzom Karoliny Jaworzyna Śląska. Zespół uległ w meczu derbowym Victorii Świebodzice 1:2 i zajmuje obecnie 13. pozycję w tabeli oznaczającą spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

piłka nożna - uniwersalne

Oba stracone przez jaworzynian gole obciążają konto bramkarza Oskara Wajdzika. Po 20 minutach było już 2:0 dla gości. W 16. minucie golkiper Karoliny dał się przyblokować w polu karnym, a futbolówkę do sieci skierował Marcin Bałut. Cztery minuty później Wajdzik fatalnie minął się z piłką, a z prezentu skorzystał Kamil Sadowski trafiając na 2:0. Po przerwie miejscowi ruszyli do ofensywy i w 47. minucie zdobyli kontaktowego gola za sprawą Grzegorza Ignatowicza. Po tej wygranej Victoria zaliczyła awans w ligowej tabeli. Podopieczni Macieja Jaworskiego z 11 punktami znajdują się na 6. pozycji w tabeli.

Karolina Jaworzyna Śląska – Victoria Świebodzice 1:2 (0:2)

Karolina: Wajdzik, Borowy, Salamon, Mrowiec, Czernicki (46′ M. Rosiak), J. Rosiak (60′ Ptak), Rogowski (60′ Krawczyk), Mróz, Schmidt (75′ Stanoch), Tatuśko (1′ Tymcik), Ignatowicz

Victoria: Bielak, Zyl, Jędrasiewicz, Niemczyk, Szyszka, Sadowski, Traczykowski (90′ Olszówka), Błaszczak, Borgoń (75′ Michnicki), Błażyński, Bałut (90′ Borowiec)