Strona główna Wydarzenia Żarów 40 lat Centrum Kultury i Sportu

40 lat Centrum Kultury i Sportu

0

Od 40 lat, najpierw Żarowski Ośrodek Kultury, a od 2009 roku Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zapewnia mieszkańcom rozrywkę, stwarza warunki do rozwijania talentów, promuje lokalnych artystów i dba o zachowanie regionalnych tradycji. Z okazji jubileuszu 40-lecia Gminnego Centrum Kultury i Sportu w piątek, 23 września świętowali nie tylko pracownicy gminnej placówki. Słowa podziękowania usłyszeli także byli dyrektorzy Ośrodka Kultury, którzy za swoją działalność otrzymali wyjątkowe wyróżnienia – informuje Magdalena Pawlik z UM w Żarowie.

gckis-zarow-jubileusz-6Po raz pierwszy Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie uhonorowało byłych działaczy statuetką „Mamuta Kultury”. Była to nagroda za działalność na rzecz kultury. „Mamuta Kultury” otrzymał również Artur Adamek obecny dyrektor GCKiS. Historię powstania Żarowskiego Ośrodka Kultury przypomniał wszystkim zgromadzonym gościom Tomasz Pietrzyk zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. – Jest rok 1976. Rada Narodowa Miasta i Gminy Żarów na sesji z dniem 1 września powołuje do życia zakład budżetowy pod nazwą „Żarowski Ośrodek Kultury”. (…) Od tego momentu wydawać by się mogło, że mieszkańcy gminy i miasta Żarów mogą w ofercie Żarowskiego Ośrodka Kultury znaleźć coś dla siebie. Pierwsze duże wydarzenie zorganizowane przez ośrodek kultury miało miejsce dopiero wiosną 1977 roku. Wystawa pokazująca dorobek miejsko-gminnej kultury zorganizowana była w kinie „Świt”.

gckis-zarow-jubileusz-2Podczas jubileuszu nie mogło także zabraknąć podziękowań dla obecnych pracowników Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Dyrektor Artur Adamek oraz burmistrz Leszek Michalak wręczyli podziękowania całej kadrze GCKiS. Otrzymali je: Urszula Kosińska, Zofia Konieczka, Antoni Feszter, Aneta Śliwa, Renata Krajewska, Ryszard Fidler, Bogdan Mucha, Artur Dunicz, Krzysztof Dutkiewicz, Elżbieta Kulas, Zbigniew Furtak, Tomasz Pietrzyk, Beata Fafuła, Waldemar Kotowicz i Andrzej Bielec. Za zaangażowanie i pracę na rzecz żarowskiej kultury podziękowanie usłyszał także dyrektor Artur Adamek.

gckis-zarow-jubileusz-5Jubileusz 40-lecia GCKiS był również okazją do zaprezentowania po raz pierwszy książki „Ziemia Żarowska – od prehistorii do współczesności” autorstwa Bogdana Muchy. Autor publikacji, tuż po uroczystości podpisywał książkę wszystkich chętnym uczestnikom.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert Edyty Geppert, która wystąpiła dla wszystkich mieszkańców Żarowa w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu.

Magdalena Pawlik

Poprzedni artykułŚwiebodzicka Victoria zwycięża w derbach!
Następny artykułSport łączy pokolenia