Strona główna Sport Inne Sport łączy pokolenia

Sport łączy pokolenia

0

Od trzech tygodni sport łączy seniorów i młodzież w gminie Świdnica. Podczas bezpłatnych zajęć uczestnicy poznają tajniki wolontariatu oraz wiedzę z zakresu profesjonalnego planowania imprez sportowych. Wszystko za sprawą projektu pn. „Pojednani w sporcie”, którego realizatorem jest Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Burkatów.

sport

Łączna wartość projektu opiewa na kwotę 19525,00, w tym 9710 zł stanowi dofinansowanie w ramach wsparcia UMWD dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wzmacnianie postaw obywatelskich wśród młodzieży z terenu Dolnego Śląska

Na zaproszenie władz stowarzyszenia licznie odpowiedziała młodzież. Na pierwszych zajęciach było ponad 50 osób. W projekcie oprócz młodzieży udział biorą seniorzy, którzy aktywnie uczestniczą w organizowanych wydarzeniach. Tematyka zajęć profesjonalizujących obejmowała m.in. aspekty formalno-prawne wolontariatu, metody pozyskania wolontariuszy, motywowania wolontariuszy, zasady współpracy z wolontariuszami oraz wolontariat międzypokoleniowy.

– Tworzyliśmy wspólną definicję wolontariatu, określiliśmy sobie cechy jakie powinien posiadać wolontariusz, Było o formach wolontariatu, prawach i obowiązkach zawartych w ustawie o działalności pożytku publicznego, a także jak powinna wyglądać umowa i kiedy powinna zostać zawarta – mówi Oliwia, jedna z uczestniczek.

Kolejnym etapem były warsztaty wprowadzające dotyczące organizacji wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, pozyskiwania sojuszników w organizacji imprez rekreacyjno-sportowych, zagrożenia dotyczące organizacji imprez rekreacyjno-sportowych, możliwości rozwoju i realizacji swoich zainteresowań oraz pasji w wolontariacie. Efektem warsztatów wprowadzających będzie Międzypokoleniowy Bieg Pojednania w Krzyżowej, planowany na 29 września, na który już teraz serdecznie zapraszają zarówno uczestnicy, jak i koordynatorzy projektu.  Na uczestników projektu czekają jeszcze warsztaty rozwojowe oraz wsparcie uczestnictwa chętnej grupy młodzieży w II RST Półmaratonie Świdnickim.

Szczegółowych informacji udzielają: Mariola Dratwa, prezes Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Burkatów e-mail: [email protected] oraz Justyna Sara-Hryncyszyn i Jakub Curyl z Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji pod nr tel. 748521226 wew. 313.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykuł40 lat Centrum Kultury i Sportu
Następny artykułŚwidnicki kierowca trzeci w Mistrzostwach Polski! [FOTO]