Strona główna Sport Piłka nożna AKS zawiódł. Porażka na boisku beniaminka

AKS zawiódł. Porażka na boisku beniaminka

0

Dobrze spisujący się w ostatnich tygodniach piłkarze AKS-u Strzegom musieli przełknąć gorzką pigułkę. Drużyna Jarosława Krzyżanowskiego przegrała na boisku beniaminka rozgrywek – Sparty Grębocice 1:2.

piłka nożna

AKS był faworytem meczu w Grębocicach, ale zawiódł. Do przerwy rywale prowadzili 1:0 po trafieniu Mariusza Smolińskiego, a kilka minut po wznowieniu gry podwyższyli rezultat za sprawą Adama Kubika. Goście byli w stanie odpowiedzieć tylko honorowym golem uzyskanym z rzutu karnego przez Marcina Wasilewskiego.

Nie zagraliśmy w niedzielę na swoim normalnym poziomie. To nasz drugi słabszy mecz w tym sezonie (pierwszy z Orkanem – 1:7). Rywalizowaliśmy już z kilkoma beniaminkami, ale muszę stwierdzić, że Sparta jest jednym z lepszych zespołów, które awansowały do IV ligi. Strzeliliśmy jeszcze dwa gole, ale oba zostały nieuznane, naszym zdaniem zostały zdobyte prawidłowo. W ten sposób uciekła nam szansa awansu na trzecie miejsce w tabeli. Do lidera ze Szczedrzykowic, który sensacyjnie przegrał u siebie z rezerwami Chrobrego 0:4, tracilibyśmy już tylko 2 punkty! Za tydzień zagramy w Strzegomiu z Karkonoszami Jelenia Góra, które przegrały z Lotnikiem 0:1. Początek sobotniego meczu o godz. 16.00 – mówi trener AKS-u Strzegom Jarosław Krzyżanowski.

AKS Strzegom miał szansę zbliżyć się do czołówki i tracić do lidera ze Szczedrzykowic tylko dwa punkty. Porażka zepchnęła nas na czwarte miejsce w tabeli. Do trzeciej Orli Wąsosz tracimy punkt, do drugich rezerw Zagłębia Lubin cztery, a do Orkana pięć „oczek”.

Sparta Grębocice – AKS Strzegom 2:1 (1:0)

AKS: Kretkowski, Durajczyk (81′ Gołąbek), Dominiak, Sudoł, Sabat (61′ Kloc), Krupnik, Sobczak (87′ D. Krzyżanowski), Alwin, Uszczyk (11′ Szerszeń), M. Wasilewski, A. Wasilewski