Strona główna 0_Slider Pijany kierowca uciekał przed policją

Pijany kierowca uciekał przed policją

0

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, przekroczenie dopuszczalnej prędkości i brak ważnych badań technicznych pojazdu. Taki był bilans zatrzymania po pościgu 29-letniego kierowcy przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. – informuje Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

W niedzielę, 25 września w okolicach Dobromierza funkcjonariusze świdnickiej „drogówki” podczas patrolu zarejestrowali przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierowcę osobowego peugeota. Sygnały świetlne i dźwiękowe  nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu – widząc radiowóz rozpoczął on ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekinierem. Pirat drogowy najwyraźniej przecenił swoje umiejętności, bo zakończył jazdę na przydrożnym słupie. Kierowcą okazał się 29-letni mężczyzna. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości nie było jedynym powodem jego ucieczki. Amator szybkiej jazdy był dodatkowo nietrzeźwy, a prowadzony przez niego samochód nie miał aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Oprócz odpowiedzialności za przestępstwo jakim jest prowadzenie samochodu będąc w stanie nietrzeźwości, zostanie także ukarany za popełnione wykroczenia drogowe.

/KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułUdany start siatkarzy Dekorii
Następny artykułAKS zawiódł. Porażka na boisku beniaminka