Strona główna Wydarzenia Świebodzice Oko na wandali

Oko na wandali

0

Obrotowa kamera została zamontowana w pobliżu przystanku autobusowego przy ul. Wolności w Świebodzicach. Monitoring ma zapobiec nagminnym aktom wandalizmu.

kamerkaPrzystanek jest systematycznie dewastowany, ZGK Świebodzice, który zajmuje się kompleksowo komunikacją miejską i utrzymaniem przystanków, regularnie ponosi koszty związane z wymianą uszkodzonych lub porysowanych szyb czy siedzisk. Najgorsza sytuacja była właśnie przy ul. Wolności, ale podobnie jest także na przystanku przy ul. Świdnickiej czy Wałbrzyskiej.

Kamera działa przez całą dobę, ma duży zasięg, więc wszelkie akty wandalizmu i niszczenia wiaty zostaną zarejestrowane, a ich sprawcy będą pociągnięci do odpowiedzialności – mówi Kacper Nogajczyk, prezes ZGK Świebodzice Sp. z o.o. I dodaje: – Jest jeszcze jeden przystanek, objęty monitoringiem, ale jego lokalizacji nie będziemy na razie zdradzać. Mam nadzieję, że podziała to odstraszająco.

W przyszłości takich kamer, obserwujących przystanki, ma być kilka, tym bardziej, że gmina planuje zakup i montaż tzw. przystanków inteligentnych, które także mogą stać się celem bezmyślnych amatorów niszczenia wszystkiego, co im stanie na drodze.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM Świebodzice

Poprzedni artykułUwaga na podejrzanych „energetyków”
Następny artykułCzego oczekują pasażerowie?