Strona główna 112 Uwaga na podejrzanych „energetyków”

Uwaga na podejrzanych „energetyków”

0

Na terenie Świebodzic pojawili się nowi oszuści, wyłudzający pieniądze. Tym razem nie „na wnuczka”, nie „na policjanta”, ale na firmę energetyczną, proponującą kompleksową wymianę oświetlenia w mieszkaniu.

pieniadze

Rzekomi przedstawiciele jednego z przedsiębiorstw dostarczających energię, powołując się na nowe przepisy, oferują wymianę starych żarówek na energooszczędne i spełniające normy europejskie LED-y. Za usługę inkasują 600 zł!

Przestrzegamy, by absolutnie nie dać się naciągnąć na taką transakcję. Ten apel skierowany jest zwłaszcza do osób starszych, które najczęściej padają ofiarą tego typu naciągaczy. Prosimy o niewpuszczanie do mieszkania nieznanych osób, nie zawieranie umów ani udostępnianie swoich danych osobowych.

Niedawno w Legnicy zatrzymano grupę oszustów, którzy działali w identyczny sposób. Za przestępstwa grozi im do 8 lat więzienia.

Świebodzicki komisariat nie otrzymał jeszcze żadnego zgłoszenia od osób, które padły ofiarą oszustów, ale prosimy o zachowanie czujności i zawiadamiane funkcjonariuszy o wszelkich tego typu próbach wyłudzeń.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM w Świebodzicach

Poprzedni artykułW powiecie świdnickim nie ma skażonej wody
Następny artykułOko na wandali