Strona główna 0_Slider Nieznana historia księżnej Daisy i jej siostry

Nieznana historia księżnej Daisy i jej siostry

0

Barbara Borkowy, autorka  „Sióstr”, pierwszej wspólnej biografii księżnej Daisy von Pless i jej siostry Shelagh Westminster, spotka się z czytelnikami w najbliższy piątek, 30 września o godz. 18.00 w Sali Cysterskiej Miejskiej Biblioteki  Publicznej, przy ul. Franciszkańskiej 18.

13256405_558652647629993_2875159551517052432_n

Tytułowe siostry mimo, iż były bardzo blisko związane ze sobą, to jednak wybrały zupełnie odmienne drogi życiowe. Daisy zdecydowała się na życie u boku niemieckiego arystokraty i przemysłowca na odległym Śląsku, natomiast Shelagh  cale zycie spędziła w Anglii. Obie siostry były postaciami fascynującymi, kobietami swojej epoki, a także osobowościami, które nie bały się przeciwstawiać panującym zasadom, choć musiały za to płacić ogromną cenę. Dużym atutem książki są ilustracje,  a zwłaszcza niepublikowane dotąd zdjęcia księżnej Daisy.

Barbara Borkowy – pisarka, historyk sztuki oraz krakowianka zamieszkała od 30 lat w Londynie, to jedna z największych badaczek życia księżnej Daisy von Pless. Jest autorką tłumaczenia listów Daisy oraz drugiej części jej pamiętników pt. „Lepiej przemilczeć”. Spotkanie poprowadzi prezes zarządu Fundacji i Księżnej Daisy von Pless – Mateusz Mykytyszyn.

spotkanie_siostry_mbp-kopia

opr. Monika Filipowska

[email protected]

Poprzedni artykułRowerowy poniedziałek w Świebodzicach
Następny artykułSzczęśliwe regaty dla Swidnica24.pl! [FOTO/VIDEO]