Strona główna 0_Slider Szczęśliwe regaty dla Swidnica24.pl!

Szczęśliwe regaty dla Swidnica24.pl! [FOTO/VIDEO]

0

Wspaniała pogoda z dobrym wiatrem sprzyjała 20-tu załogom, które właśnie zakończyły starty w XIV Regatach „Książęcy Szkwał”. Dla załogi Swidnica24.pl skończyły się niemałym sukcesem! Załoga w składzie Marek Kowalski, Piotr Izydorczyk i Paweł Izydorczyk zakończyła zmagania na trzecim miejscu. Pierwszy był mistrzowski skład: Jacek Twardowski, Kamila Trusewicz i Dorota Krysik.

regaty-1-5Zwycięska załoga Jacka Twardowskiego

Podczas dwóch dni rozegrano 12 biegów w systemie przesiadkowym. W sobotę sprzyjał wiatr zachodni, w niedzielę wschodni sporo zmienił w tabeli wyników. Jacek Twardowski utrzymał przewagę, natomiast Ryszard Rutkowski i Zdzisław Żuk pod wodzą Aleksandra Łokicia (załoga MZEC Świdnica) niepodziewanie awansowali na II miejsce.

imag12521Załoga Swidnica24.pl na trzecim stopniu podium

Warto podkreślić, że regaty organizowane przez LOT Księstwo Świdnicko-Jaworskie przy współpracy ze świdnickim Klubem Żeglarskim Qbryg w Sławie cieszą się dużym uznaniem i zainteresowaniem. Komandorem jak co roku był Jacek Piekunko. Świdnicę wspiera od 11 lat Lubuski Klub Żeglarski, z którym związany jest skład sędziowski regat: Wiesława Radziwoń, Magdalena Świętkowiak i Martyna Kałamajka.

Wszyscy uczestnicy zmagań na pamiątkę zabiorą dyplomy, a zwycięzcy puchary i nagrody rzeczowe.

Regatom patronował portal Swidnica24.pl.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułNieznana historia księżnej Daisy i jej siostry
Następny artykułWymęczone trzy punkty [FOTO]