Strona główna Wydarzenia Świebodzice Rowerowy poniedziałek w Świebodzicach

Rowerowy poniedziałek w Świebodzicach

0

W poniedziałek od godz. 10.00 w mieście zaroi się od jednośladów. Happening rowerowy to impreza od wielu lat organizowana w trakcie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i do niego odwołuje się swoją tematyką, zachęcając mieszkańców do skorzystania z przyjaznych naturze środków komunikacji. W tym roku ze względu na niesprzyjającą aurę została przeniesiona na 26  września.

rowery 2 (36)

Przejażdżki „złotym autobusem” szlakiem świebodzickich zabytków dla przedszkolaków, gry i zabawy związane z transportem drogowym, turystyką rowerową i ochroną środowiska oraz pogadanki z funkcjonariuszami policji i straży miejskiej na temat bezpieczeństwa – to tylko niektóre z  atrakcji.

021-01

Poza tradycyjnym przejazdem kolumny rowerzystów ulicami miasta, chętni będą mogli skorzystać ze znakowania rowerów, obejrzeć  pokaz taekwondo oraz pierwszej pomocy, a także wziąć udział w zawodach kolarskich na rowerach stacjonarnych. Będą też quizy, konkursy rowerowe organizowane przez szkółkę kolarską „Trójka” Świebodzice i zabawy z animatorką. Miłośników natury zainteresuje z pewnością stanowisko promocyjne Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

opr. Monika Filipowska

[email protected]

Poprzedni artykułParking Galerii Świdnickiej będzie zamknięty
Następny artykułNieznana historia księżnej Daisy i jej siostry