Strona główna 0_Slider 9-latka na urodziny zebrała karmę dla zwierzaków

9-latka na urodziny zebrała karmę dla zwierzaków

3

Zamiast lalek czy książek goście Łucji Maślukiewicz na jej 9-te urodziny przynieśli karmę dla bezdomnych zwierząt. Z córki dumna jest mama Joanna, która ma nadzieję, że decyzja Łucji rozpocznie nową modę nie tylko wśród dzieci.

karmaZdjęcie TOZ Świdnica

Dziewczynka wychowuje się wśród gromady zwierząt. Jej mama prowadzi Gospodarstwo Kozie Kozłonoga w Klecinie, gmina Marcinowice. – Jest prawdziwą „psiarą” i „kociarą” – śmieje się pani Joanna, dodaje jednak, że pomysł na nietypowe prezenty urodzinowe wcale nie był oczywisty. – Rozmawiałyśmy o tym i Łucja zadecydowała, że poprosi gości o przyniesienie karmy dla zwierząt. Wychodzę z założenia, że wielu dzieciom w Polsce naprawdę niczego nie brakuje, mają mnóstwo zabawek, książeczek, z którymi często nie wiadomo już, co robić. Pewnie, że nowa rzecz zawsze cieszy, ale krótko, a potem ląduje gdzieś na półce. Tymczasem wokół nas jest tyle osób czy właśnie zwierząt, które potrzebują pomocy. Warto więc zrezygnować z kolejnych przedmiotów i pomóc! Jasne, że córeczka dostała też drobiazgi, ale głównymi prezentami była żywność dla psów i kotów – mówi pani Joanna.

W dniu urodzin Łucja rozstawiła duży kosz, do którego goście wkładali karmę i z każdą paczką dziewczynka cieszyła się coraz bardziej. W sumie zebrało się aż 30 kg! Wszystko trafi do podopiecznych świdnickiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. – Jesteśmy pełni podziwu dla 9-letniej dziewczynki o ogromnym serduszku – chwali dziecko Grażyna Grzesik, prezes TOZ-u.

– Urodzinowi goście córki mieli wątpliwości, czy dziecku nie będzie przykro, bo nie dostało zabawek. Okazało się jednak, że była dumna i bardzo zadowolona. Bardzo bym chciała, żeby inni, nie tylko dzieci, podchwycili ten pomysł. Niekoniecznie trzeba zbierać karmę, ale włączyć się np. w pomoc dla chorych dzieci czy w inne akcje społeczne – dodaje mama Łucji.

/asz/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykułGaleria Świdnicka w trosce o bezpieczeństwo młodych świdniczan