Strona główna 0_Slider Świdnicka firma ukarana przez Giełdę Papierów Wartościowych

Świdnicka firma ukarana przez Giełdę Papierów Wartościowych

3

10 tysięcy złotych kary zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie nałożył na działającą w Świdnicy firmę DASE Financial Group S.A. O uchwale w tej sprawie poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Uchwała została podjęta przez zarząd GPW 4 sierpnia. Giełda zgodnie z regulaminem Alternatywnego Rynku Obrotu ma prawo nałożyć kary w wysokości do 50 tysięcy złotych. Powodem ukarania świdnickiej firmy jest opóźnienie w złożeniu raportu za rok 2015.

„W ocenie Zarządu Giełdy stanowiło to poważne naruszenie zasad obowiązujących w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect, a jednocześnie uniemożliwiało inwestorom uzyskanie we właściwym czasie istotnych informacji na temat sytuacji gospodarczej i finansowej spółki”– czytamy w informacji agencyjnej.

„Opóźnienie w publikacji raportu wynika z opóźnienia w sporządzeniu sprawozdania finansowego za rok 2015 przez biuro rachunkowe i co się z tym wiąże z przygotowaniem raportu i opinii przez biegłego rewidenta” – tak opóźnienia w odpowiedzi na pytania akcjonariusza tłumaczy DASE Financial Group S.A. (źródło:www.mojeinwestycje.interia).

Wg informacji zawartych przez DFG w raporcie okresowym z 31 marca 2016 roku, osiągnięte przychody związane są głównie z  podstawową działalnością spółki, jaką jest prowadzenie pięciu placówek partnerskich mBanku, co stanowi około 75%. Pozostałe 25% związane jest ze sprzedażą płyt muzycznych w sklepie internetowym, z działalnością prasową, sprzedażą i wynajmem lokali oraz z działalnością związaną z dostawą nośników z muzyką hip-hop do jednej z sieci handlowych.

W maju 2016 zakończyła się współpraca DASE z mBankiem. – Zakończenie współpracy z DASE FG S.A. wynikało z planów inwestycyjnych mBanku. Decyzję podjął mBank – mówi Marta Rutkowska z biura prasowego mBanku.

Spółka DFG 5 sierpnia poinformowała o uruchomieniu własnego produktu finansowego – „skierowanego do posiadaczy samochodów i zarazem potrzebujących gotówki na cele prywatne lub związane z działalnością gospodarczą. Jest to umowa zwrotna, na podstawie której klient otrzymuje pieniądze, a zabezpieczeniem staje się jego samochód.”

/red./

Poprzedni artykułPielgrzymka świdnicka dobiega końca [FOTO]
Następny artykułWystawa malarstwa Andrzeja Andrzejewskiego