Strona główna Kultura Wystawa malarstwa Andrzeja Andrzejewskiego

Wystawa malarstwa Andrzeja Andrzejewskiego

0

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Andrzejewskiego. Początek 19 sierpnia o godzinie 18.00 w wieży ratuszowej w Świdnicy.

Andrzej Andrzejewski urodził się w 1964 roku w Świdnicy. Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego, w 1988 roku obronił dyplom na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Po studiach zajmował się dydaktyką akademicką. Równolegle  pracował we własnej firmie, którą prowadzi do dzisiaj.

W 2015 roku obronił dyplom z malarstwa we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni prof. Aleksandra Dymitrowicza. Inspiruje go otaczający świat i ludzie. Jako zdeklarowany mieszczuch uwiecznia miejskie krajobrazy kamienic, chodników, zapomnianych klatek schodowych. Równolegle tęskni za przyrodą w czystej, nienaruszonej postaci malując kwiaty, gęstwiny leśne i jeziora. Ogniwem spinającym te dwa bieguny jest człowiek. Człowiek samotny i człowiek „grupowy” oraz konsekwencje jego poczynań pozostawiające ślad w naszym otoczeniu. Widać to między innymi w powstającym cyklu malarskim „Abandony” mówiącym o rzeczach niegdyś, zdawałoby się nieodzownych, a obecnie porzuconych i zapomnianych. Od czasu do czasu powstają „takie sobie obrazki”, które wymykają się wszelkim próbom ich klasyfikacji i chęci szufladkowania.

/opr. red./

B2_Andrzejewski

Poprzedni artykułŚwidnicka firma ukarana przez Giełdę Papierów Wartościowych
Następny artykułSpisak i Banderas już poza IO w Rio! [VIDEO]