Strona główna 0_Slider Sala widowiskowa z efektownym wyposażeniem

Sala widowiskowa z efektownym wyposażeniem [FOTO]

8

Przez ponad 2 lata największa sala widowiskowa w Świdnicy była zamknięta. Wiosną zakończył się kapitalny remont, w tej chwili sfinalizowano montaż foteli. Na 5 września zaplanowano uroczyste otwarcie, połączone z wręczeniem stypendiów najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych.

DSC_2476Przed remontem sala przy I LO im. Jana Kasprowicza mieściła nawet 600 widzów. Po modernizacji są 384 miejsca siedzące – dla porównania, w sali teatralnej ŚOK-u jest ich 300.

Dobudowana po wojnie do modernistycznego budynku szkoły sala musiała przejść gruntowny remont przede wszystkim z powodu dachu, który po deszczach zamieniał się w basen.  19 maja  2014 roku przed próbami widowiska z udziałem dzieci spadła podsufitka. Ze względu na stan zagrożenia sala została zamknięta.

15 stycznia 2015 r. powiat świdnicki, reprezentowany przez starostę Piotra Fedorowicza i wicestarostę Zygmunta Worsę, podpisał z warszawską firmą Energy Investors Group umowę na roboty budowlane. Całkowity koszt remontu to 2.194.000 zł. Zakres prac objął między innymi: docieplenie stropodachu budynku z wymianą pokrycia dachowego, wymianę sufitu podwieszonego w sali wielofunkcyjnej i zabezpieczenie konstrukcji dachu, remont elewacji zewnętrznych, remont pomieszczeń, korytarzy i holów, remont klatek schodowych, remont sceny i magazynu, remont foyer, remont widowni. Prace miały kilkumiesięczne opóźnienie, a powiat szacuje, że firma powinna zapłacić ok. 400 tysięcy złotych kary za zwłokę. Do dziś rozliczenia nie zostały zamknięte.

Na mocy oddzielnego przetargu została wyłoniona firma, która wykonała 384 fotele, w tym 78 z pulpitami. Wykonawcą jest Nowy Styl z Krosna, który ma otrzymać 337. 494 złotych. Zakup został sfinansowany  z budżetu powiatu.

/red./
/Zdjęcia Piotr Dębek, rzecznik prasowy starostwa/

 

Poprzedni artykułPolicjanci na piłkarskim boisku
Następny artykułWarsztaty malarskie w Bagieńcu