Strona główna Kultura Warsztaty malarskie w Bagieńcu

Warsztaty malarskie w Bagieńcu

0

W Spichlerzu Kultury w Bagieńcu kończą się warsztaty malarskie, których inspiracją jest lokalny koloryt kulturowy. Szeroko pojęta dolnośląskość  wcześniej była tematem konferencji oraz działań artystycznych w pięciu miejscowościach z całego województwa, czyli w Sokołowsku, Pieszycach, Jaworzynie Śląskiej, Bolesławcu i w Kłodzku.

IMG_1647

Pomysłodawcą przedsięwzięcia była Viola Mazurek prezes  Fundacji Spichlerz Kultury, dla której celem projektu jest załatanie luki w ofercie kulturalnej w mniejszych miejscowościach. Fundacja będzie dążyć do utworzenia kompleksowej oferty warsztatowej, do zainspirowania mieszkańców do twórczego działania oraz upowszechniania wiedzy o historii i kulturze lokalnej.

Zaproszeni artyści mieli za zadanie stworzenie dzieł osadzonych w lokalnej historii. Ostatnim przystankiem na artystycznej drodze była siedziba fundacji, czyli Bagieniec, gdzie jutro, 31 sierpnia około godz. 13.00 będzie można obejrzeć efekty malarskiego pleneru. Natomiast rezultat warsztatów z wszystkich pięciu miejscowości zostanie pokazany już we wrześniu na wystawie objazdowej.

/opr.red./

 

Poprzedni artykułSala widowiskowa z efektownym wyposażeniem [FOTO]
Następny artykuł„Wkomponował” się w wiadukt [FOTO/VIDEO]