Strona główna 0_Slider Ile kosztują świdnickie kwiaty?

Ile kosztują świdnickie kwiaty?

4

Pelargonie wiszące, niecierpki, czy begonie to tylko niektóre z gatunków kwiatów, jakie można spotkać na klombach, trawnikach, gazonach i skwerach Świdnicy. Wyjątkowo pięknie wyglądają też miejskie latarnie ozdobione koszami pelargonii bluszczolistnej, które w tym roku kwitną wyjątkowo obficie. Rabaty zmieniają się wraz z porami roku, choć najchętniej sadzone są te rośliny, które kwitną od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

kwiaty (8)Wiosenne i letnie nasadzenia kwiatów  na placach, skwerach, w pasach drogowych, czyli na rondach i zieleńcach oraz kwiaty w koszach wiszących na latarniach, wieżach kwiatowych i innych elementach małej architektury kosztowały ok. 200 tysięcy złotych – wyjaśnia rzecznik UM Magdalena Dzwonkowska. – Za ukwiecenie zapłaciliśmy w całości ze środków  budżetu miasta.

O tym, jakie gatunki najlepiej zasadzić debatują wspólnie urzędnicy w magistracie oraz firmy odpowiedzialne za nasadzenia.

Kwiaty pielęgnowane są codziennie. Firmy ogrodnicze pracujące na zlecenie pielą rabaty i kosze na latarniach, chroniąc przed chwastami i obrywając uschłe liście i kwiaty. Natomiast w upalne dni podlewają, aby cieszyły oko mieszkańców i turystów.

/red./

Poprzedni artykułŚwidnickie położne na medal. Trwa głosowanie
Następny artykułWraca ruch na ul. Sprzymierzeńców [FOTO]