Strona główna 0_Slider Dlaczego doszło do tragedii? Jest śledztwo

Dlaczego doszło do tragedii? Jest śledztwo

0

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wszczęła śledztwo w sprawie wypadku przy pracy, w wyniku którego zginął 35-letni pracownik firmy budowlanej z Gliwic. Są już wstępne ustalenia.

Jak już informowaliśmy, do wypadku doszło w poniedziałek, 29 sierpnia ok. 17.30 przy rozbudowie zakładu firmy Krauze przy ulicy Stalowej w Świdnicy. – Mężczyzna był zatrudniony w firmie podwykonawczej. Był doświadczony, miał niezbędne uprawnienia oraz aktualne szkolenie BHP – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. – Do wypadku doszło w chwili, gdy cała ekipa kończyła pracę na dachu. Mężczyzna wypadł przez świetlik i runął do wnętrza hali z wysokości 12 metrów. Sprawdzenia wymaga, czy uprząż, w której pracował, była wadliwa czy odpięta.

Postępowanie prowadzi także Państwowa Inspekcja Pracy. – Ustalenia inspekcji będą dla nas bardzo ważne. Jeśli jednak okaże się, że nie są wystarczające, powołamy biegłego z zakresu BHP i higieny pracy – dodaje prokurator Rusin. Śledztwo zostało wszczęte w kierunku wypadku przy pracy ze skutkiem śmiertelnym.

/asz/

Poprzedni artykułPan (pani) pilnie poszukiwany!
Następny artykułRapsodia Świdnicka dla Marii Kunic