Strona główna Sport Piłka nożna Nadciąga kolejna edycja letniego Silesiana

Nadciąga kolejna edycja letniego Silesiana

0

Tradycyjnie w pierwszym pełnym tygodniu sierpnia Świdnicą zawładną młodzi piłkarze. Na jedenastą już edycję Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup (2-7.08) zawita około 900 uczestników z 50 drużyn z Polski, Rosji, Ukrainy i Czech. Zmaganiom sportowym będą towarzyszyły niezwykłe atrakcje, pokazy i prezentacje. Ta część otwarta jest dla wszystkich uczestników, kibiców, gości i mieszkańców.

CSC_5527-1

Turnieje Silesian Cup to uznana marka na mapie festiwali młodzieżowej piłki nożnej w Polsce. – Tym razem zagramy w czterech kategoriach wiekowych: U 9, U 10, U 12 i U 14. Będziemy gościli między innymi Czernomorec Odessa z Ukrainy, Olimpię Gwardiejsk z Rosji, Slavię Hradec Kralove, SK Hranice, Sokola Olsany z Czech oraz wiele drużyn z Polski: kadry województwa lubuskiego, GKS Bełchatów, Wisłę Sandomierz, Piotrcovię Piotrków Trybunalski, czy rewelację turnieju sprzed roku – Dąbroczankę Pępowo – zapowiada Dariusz Jaworski, prezes Gryfa Świdnica, głównego organizatora turnieju. Oczywiście nie zabraknie zespołów ze Świdnicy. Oprócz Gryfa wystąpią też piłkarze Polonii-Stali.

Organizatorzy liczą, że obiekty Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przyciągną nie tylko fanów sportu, ale również wszystkich amatorów zdrowego stylu życia. Turniejowi Silesian Cup towarzyszyć będą:

– Sportowa Strefa KKF z piłkarzykami na pasach i urządzeniami Quickfeet i Fitlight do testów koordynacji przestrzennej, szybkości reakcji, pomiaru i zwiększania szybkości oraz zwinności, przyspieszenia decyzji i skracania czasu reakcji, poprawiania spostrzegawczości i refleksu, podnoszenia ogólnej siły i wytrzymałości

– Warsztaty, pokazy gotowania i porady z zakresu diety paleo firmy Efekt Motyla, Justyna Krajewska

– Porady dietetyka

– Porady i możliwość zakupienia suplementów firmy LR Health & Beauty Systems przez sklep Aloja.pl

– Badania stanu energetycznego przez naturoterapeutę

– Badania krwi przez Gabinet Terapii Naturalnych Domivita.pl

– Badania kręgosłupa prowadzone przez Centrum Terapii Bólu, Wit Jędrzejewski

Tradycyjnie wydarzeniem samym w sobie powinna być ceremonia otwarcia turnieju. W tym roku przygotuje ją agencja artystyczna Everest z Wrocławia. Wiadomo, że na scenie pojawią się między innymi Paweł Skóra, mistrz świata, Europy i Polski w piłkarskich trikach oraz JaRy J.P.C, młody raper, który kilka tygodni temu zdobył uznanie utworem „Świdnica miasto, które…”.

XI Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup odbędzie się na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej 35. Mecze rozgrywane na sześciu boiskach toczyć się będą od środy, 3 sierpnia do soboty, 6 sierpnia. Organizatorami i głównymi partnerami Silesian Cup są: Gryf Świdnica, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska. Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Poprzedni artykułMistrzowska wizyta w Urzędzie Gminy Świdnica
Następny artykułŚwidniczanki będą reprezentować Polskę w Szwajcarii