Strona główna Sport Inne Mistrzowska wizyta w Urzędzie Gminy Świdnica

Mistrzowska wizyta w Urzędzie Gminy Świdnica

0

Wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek pogratulowała w poniedziałkowy poranek Tomaszowi Paździorze zwycięstwa i tytułu mistrza świata taekwondo w kategorii juniorów do 60 kg. – Sport to szkoła życia, ucząca wytrwałości i pokory. Swoimi osiągnięciami pokazujesz, że nie ma barier, których nie można pokonać – wyznała wójt gminy Świdnica

PAZDZIORA_UG_SCA

– Ciężka praca – tak w skrócie można opisać sukces Tomka. W skrócie dlatego, że są to długie treningi, godziny wysiłku fizycznego, wiele rozmów z trenerem oraz osobą, która go wspiera i motywuje – podkreśla Mariusz Paździora, tato naszego mistrza świata. Utalentowany, spokojny, opanowany i uśmiechnięty – mistrz świata Tomek Paździora z Komorowa wraz ze swoim tatą Mariuszem, przyjął zaproszenie na spotkanie z wójt gminy Świdnica.

Jestem dumna z Twoich osiągnięć. Ten medal i wiele wcześniejszych osiągnięć to efekt twojej ciężkiej pracy, determinacji, samozaparcia, często rezygnacji z tego, co mają twoi rówieśnicy. Jako młody mieszkaniec naszej gminy pokazujesz, że dla człowieka nie ma barier nie do przeskoczenia, a są to jedynie kolejne etapy twojej kariery sportowej, które musisz przejść, aby dumnie stanąć na najwyższym podium – mówiła podczas spotkania wójt, Teresa Mazurek.

Przypomnijmy, że 16 letni mieszkaniec Komorowa, absolwent Gimnazjum im. Książąt Świdnickich po oraz kolejny sięgnął po złoto. Tym razem podczas Mistrzostw Świata w angielskim Birmingham, gdzie zdobył złoty medal w kategorii juniorów do 60 kg. Tomek jest również trzykrotnym mistrzem Polski w Taekwondo. Na co dzień uczęszcza do Klubu UKS Taekwondo Gryf Świdnica, jako podopieczny Waldemara Zdebskiego.

 

Poprzedni artykułRezydencja muzyczna
Następny artykułNadciąga kolejna edycja letniego Silesiana