Strona główna Wydarzenia Świdniczanki będą reprezentować Polskę w Szwajcarii

Świdniczanki będą reprezentować Polskę w Szwajcarii

0

To jedno z najciekawszych i najważniejszych spotkań o zasięgu światowym, mające rozpowszechniać ideę mocniejszego włączania dzieci do życia społeczeństw. Polskę wraz z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem na konferencji Children as Actors for Transforming Society – CATS /dzieci jako aktorzy w zmienianiu społeczeństwa/ będą reprezentować 16-letnie świdniczanki, Weronika i Wiktoria Jankowskie.

konferencja w Szwajcarii (3)

Dzisiaj sprzed siedziby Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce” w Świdnicy delegacja wyruszyła w podróż. Uczestnicy CATS pochodzący z kilkudziesięciu państw, z różnych kultur i regionów świata spotykają się w Caux w Szwajcarii, by w ciągu kilku dni uczyć się wzajemnie jak upowszechniać idee partnerstwa dzieci i dorosłych w decyzjach i pracy nad przezwyciężaniem poważnych problemów współczesnego świata. CATS to także miejsce spotkań przedstawicieli największych międzynarodowych organizacji i agend zajmujących się ochroną praw dzieci, jak Komitet Praw dziecka ONZ, Child to Child, Eurochild, ENOC, IKA, Universal Education Foundation, UNICEF.

Rzecznik Praw Dziecka wraz z delegacją będzie brał udział we wszystkich przewidzianych aktywnościach: w dyskusjach panelowych, warsztatach, prezentacjach oraz w specjalnych wydarzenia, jakim na przykład w tym roku jest Parlament CATS , na którym Rzecznik Praw Dziecka przedstawi własne oraz polskie doświadczenia w zakresie możliwości wpływania przez młodych ludzi na lokalną i globalną politykę.

/opr. red./

Zdjęcia Piotr Molęcki

Poprzedni artykułNadciąga kolejna edycja letniego Silesiana
Następny artykułWymusił pierwszeństwo na motocykliście [FOTO]