Strona główna Bez kategorii 25 lat więzienia za zabójstwo w Świdnicy

25 lat więzienia za zabójstwo w Świdnicy

0

Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał Wojciecha B. za czyn z art. 148 par 1 k.k., stanowiący zbrodnię, a polegający na tym, że 10 listopada 2015 r. w Świdnicy, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia kilkakrotnie ugodził nożem Łukasza B., powodując u niego m.in. obrażenia ciała w postaci dwóch ran kłutych tułowia na plecach, rany kłutej klatki piersiowej drążącej do jamy opłucnowej, przebijającej worek osierdziowy i serce, w efekcie czego doszło do masywnego krwawienia zatrzymania krążenia i oddychania, a tym samym zgonu Łukasza B.

sad okregowy

Sąd Okręgowy wymierzył oskarżonemu karę 25 lat pozbawienia wolności, zaliczając na poczet tej kary okres aresztowania w sprawie od 11 listopada 2015r. do 12 lipca 2016 r.

Feralnego dnia konkubina Wojciecha B. poprosiła sąsiada, Łukasza B. o pomoc w zniesieniu wózka do piwnicy, w rewanżu zapraszając na piwo.  Gdy  po powrocie do domu zastał ich Wojciech B., wpadł w gniew. Kobieta uciekła do drugiego pokoju,  obaj mężczyźni zaczęli się szarpać, a 35-latek sięgnął po nóż. Później Wojciech B. przekonywał, że działał w obronie koniecznej. Prokuratura po zebraniu dowodów i przeprowadzeniu eksperymentu procesowego nie dała temu wiary i oskarżyła 35-latka ze Świdnicy o zabójstwo.

Wyrok jest nieprawomocny, strony mogą w terminie 7 dni złożyć wnioski o sporządzenie uzasadnienia wyroku i następnie w ciągu 14 dni wnieść apelację do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

red

Poprzedni artykułHistoryczny sukces Rekina Świebodzice
Następny artykułTworzyjanów będzie miał wóz strażacki