Strona główna Wydarzenia Marcinowice Tworzyjanów będzie miał wóz strażacki

Tworzyjanów będzie miał wóz strażacki

0

Koszt zakupu to bez mała  250 000 zł, a realizacja pomysłu będzie możliwa dzięki przystąpieniu gminy Marcinowice do ogólnopolskiego projektu wspierającego Ochotnicze Jednostki Straży Pożarnej. Pozwoli to na dofinansowanie w wysokości 64 procent sumy potrzebnej na zakup specjalistycznego sprzętu, reszta kwoty zostanie zarezerwowana w przyszłorocznym budżecie gminy.

wóz strażacki

Tworzyjanów położony jest w obszarze, gdzie jednostki PSP dojeżdżają w czasie powyżej 15 minut. Sprawna i doposażona w dodatkowy samochód jednostka OSP skróci czas udzielenia pomocy poszkodowanym do 8 minut. Ponadto lekki samochód będzie miał lepsze możliwości poruszania się w obszarach zalanych przez gwałtowne opady deszczu, czy na drogach, gdzie doszło do powalenia drzew – poinformował komendant OSP w Tworzyjanowie Arkadiusz Kulig.

Obecnie w przedsięwzięciu uczestniczy 12 gmin z 5 powiatów: świdnickiego, lubańskiego, jaworskiego, wołowskiego oraz dzierżoniowskiego. Adresatami są jednostki OSP funkcjonujące w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

/opr. red./

Poprzedni artykuł25 lat więzienia za zabójstwo w Świdnicy
Następny artykułWichura szaleje w powiecie [FOTO]