Strona główna Bez kategorii Wakacyjna oferta dla świdnickich dzieci

Wakacyjna oferta dla świdnickich dzieci

0

Już od piątku zaczyna się wakacyjna laba. Świdnica przygotowała ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży na najbliższe dwa miesiące. Do wyboru jest obóz, półkolonie, „Miasto Dzieci” i cały szereg zajęć organizowanych przez Świdnicki Ośrodek Kultury i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji – wylicza Magdalena Dzwonkowska z UM w Świdnicy.

miasto dzieci 2

Wyjazdowa, nieodpłatna dla uczestników forma wypoczynku dla dzieci i młodzieży z rodzin o niskich dochodach.
Organizator wyjazdu: Komenda Hufca ZHP w Świdnicy – został wyłoniony w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego.
Termin wyjazdu: 29 lipca – 12 sierpnia, miejsce: Niesulice.
Liczba uczestników: 80 – uczniów z rodzin o niskich dochodach wytypowanych na wyjazd przy udziale szkół podstawowych i gimnazjów w Świdnicy – pozytywnie zweryfikowanych przez MOPS.
Dofinansowanie miasta wynosi 55 000 zł.

Półkolonie organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy  

Terminy: 27.06.- 01.07; 04 – 08. 07; 11 – 15.07; 18 – 22.07 oraz 25-29.07
Odpłatność uczestnika – 220 zł za jeden tydzień.
W programie: atrakcyjne wyjazdy, wycieczki krajoznawcze, warsztaty tematyczne, spotkania
z ciekawymi ludźmi, gry edukacyjne, konkurencje rekreacyjne i sportowe.
Uczestnicy mają zapewnioną fachową opiekę, obiad i atrakcyjny program.
Szczegółowe informacje oraz zapisy na półkolonie prowadzi MDK, tel. 74/ 851 33 30.

„Miasto dzieci” – organizowane przez Urząd Miasta i Gminy Świdnica

Półkolonia zostanie zorganizowana na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Uczestnikami jej w pierwszej kolejności są dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić wypoczynku poza miastem, z powodów finansowych, losowych lub rodzinnych. Odbędą się dwa turnusy: I – 19-22 lipca; II – 25-28 lipca. W każdym turnusie uczestniczyć będzie ok. 350 dzieci.
Półkolonia będzie trwała od godziny 9.00 do godziny 15.00. W godzinach od 8.00 do 9.00 oraz od 15.00 do 16.00 dziecko będzie mogło przebywać na terenie ŚOSiR i będzie miało zapewnioną opiekę. Dotyczy to dzieci, których rodzice z ważnych powodów nie będą mogli dzieci przyprowadzić o 9.00 lub odebrać o 15.00.
Planuje się, że dzieci 3 godziny dziennie będą aktywnie uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, poznając różne zawody, 2 godziny dziennie poświęcą na zabawę, a godzina będzie przeznaczona na posiłki.
Uczestnicy półkolonii będą mieli zapewnione drugie śniadanie, wodę mineralną oraz obiad.

Imprezy organizowane przez Świdnicki Ośrodek Kultury
Podczas letnich miesięcy ŚOK nie prowadzi regularnych zajęć dla dzieci.
Propozycją skierowaną do najmłodszych są m.in. wybrane spektakle podczas Festiwalu Teatru Otwartego, który trwać będzie od 1 do 3 lipca. Każdego festiwalowego dnia od godz. 16.00 do 19.00 dla najmłodszych strefę zabawy przygotuje firma „Ale Heca”. A w programie m.in. Teatr Clowna Feliksa z przedstawieniem „Ale cyrki”, Kijowski Teatr Uliczny z „Baśnią o smutnej królewnie” i „Brzydkie Kaczątko” w wykonaniu Teatrzyku Zielona Gęś.
Wstęp na wszystkie wydarzenia programowe jest bezpłatny.

3 i 10 sierpnia o godz. 11.00 w ramach Festiwalu Bachowskiego zapraszamy do auli Państwowej Szkoły Muzycznej (al. Niepodległości 11) na wydarzenia przygotowane z myślą o najmłodszych – Bach dla dzieci, czyli edukacja kulturalna i koncerty dla dzieci.
Wstęp na wszystkie koncerty festiwalowe dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia jest wolny.

Imprezy organizowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji

27 czerwca, 24 lipca i 28 sierpnia
Otwarte turnieje siatkówki plażowej (boiska ŚOSiR)

2 – 25 sierpnia
Wakacyjna Szkółka Tenisa Ziemnego – bezpłatna nauka tenisa dla dzieci (korty ŚOSiR)

5-12 sierpnia
9. Świdnicki Zlot Caravaningowy

3-7 sierpnia
XI Międzynarodowy Turniej Piłkarski „Silesian Cup” (boiska ŚOSiR)

Od 18 czerwca można już korzystać z basenu przy ul. Śląskiej. Obowiązujący cennik jest identyczny jak przed rokiem. Za całodzienny bilet normalny trzeba zapłacić 5 zł, a za ulgowy 3 zł. Bilet popołudniowy i przy nienapełnionych wszystkich nieckach kosztuje odpowiednio 3 zł i 2 zł. Na miejscu można skorzystać z depozytu, wypożyczyć leżak oraz skorzystać z usług sklepiku. W pierwszym tygodniu funkcjonowania, od 20 do 24 czerwca, basen będzie otwarty od godz. 14.00 do godz. 18.00. Od soboty, 25 czerwca obiekt będzie czynny codziennie od godziny 10.00 do 18.00.

Poprzedni artykułWygrywamy z Ukrainą, wychodzimy z grupy na ME!
Następny artykułSkanska dokończy Wałbrzyską