Strona główna Bez kategorii Skanska dokończy Wałbrzyską

Skanska dokończy Wałbrzyską

0

Znamy już wykonawcę przebudowy krótkiego odcinka ul. Wałbrzyskiej: około 150 metrów dzielące skrzyżowanie z ulicą Słowiańską od mostku na Witoszówce wykona firma Skanska. Cena uzyskana w przetargu to 943 tys. złotych.

walbrzyska_remont

Ten właśnie fragment nie został włączony do poprzedniej inwestycji w tym rejonie, tak samo jak do dziś pozostawiono bez remontu 10 metrów ul. Długiej mimo wielkiej inwestycji na pl. Wolności. Teraz trzeba będzie nadrobić.

Skanska na wykonanie zadania ma czas do końca października.

W planie inwestycji jest przebudowa istniejącego skrzyżowania typu T ul. Słowiańskiej z drogą nr 379 na skrzyżowanie z wydzielonym pasem dla lewoskrętu, budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej, rozbudowa z przebudową sieci oświetlenia ulicznego, budowa nowego przepustu skrzynkowego pod ul. Wałbrzyską.

Położona zostanie nowa nawierzchnia bitumiczna o powierzchni ponad 2 tys. m2, powstanie chodnik i ścieżka rowerowa.

Jak się dowiedzieliśmy, w najbliższym czasie na mocy porozumienia miasta, gminy Świdnica i powiatu powstanie ciąg pieszo-rowerowy od ul. Wałbrzyskiej do Witoszowa. Tu również zwycięzcą przetargu okazała się Skanska.

Do zrobienia pozostaje jeszcze odcinek Wałbrzyskiej od ul. Mierniczej do Korczaka, właśnie opracowywana jest dokumentacja, przetarg planowany jest w końcówce roku.

O terminie rozpoczęcia prac i zmianach w komunikacji w tym rejonie poinformujemy.

/wrt/

 

Poprzedni artykułWakacyjna oferta dla świdnickich dzieci
Następny artykułWokulskiego bez wjazdu z 35-tki