Strona główna Bez kategorii Nagrody w Gryfiadzie rozdane

Nagrody w Gryfiadzie rozdane[FOTO]

1

Najpierw spod katedry przeszedł barwny i rozśpiewany korowód, potem były sceniczne prezentacje i oczekiwanie na werdykt jury. Mimo chmur i chłody wszystkie buźki były roześmiane, a śmiech był autentyczny.

Gryfiada_maj2016 (127)

 

 

Tegoroczna Gryfiada to już czwarta edycja imprezy. Celem „Świdnickiej Gryfiady” jest prezentacja artystyczna dzieci i młodzieży na forum miasta w ramach kontynuacji projektu „Świdnicki Gryf – Trutnowski Smok” realizowanego przez Urząd Miasta w Świdnicy z udziałem miasta Trutnov – informuje Zbigniew Curyl , dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Na scenie dominowały inscenizacje świdnickich legend, taniec i ruch sceniczny był okraszony piosenkami i deklamacjami. Wszystko we wspaniałych, kolorowych kostiumach.

Jury w składzie Anna Rudnicka, dyrektor ŚOK, Adriana Miara – dyrektor MBP, Wiesław Rośkowicz, dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz Tadeusz Niedzielski, dyrektor Wydziału Edukacji UM – przewodniczący jury, postanowiło przyznać nagrody:

W kategorii przedszkoli: I miejsce i 500 złotych dla przedszkola nr 6, II miejsce i 400 zł dla przedszkola nr 4, III miejsce i 300 zł zdobyło przedszkole nr 3. Wyróżnienia i nagrody po 150 zł otrzymali: przedszkole miejskie nr 14 oraz niepubliczna „Wesoła Piątka”.

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów główna nagroda i 1500 złotych trafiła do gimnazjum nr 4, II miejsce i 1000 zł wywalczyła szkoła nr 315, III miejsce i 700 złotych dla gimnazjum nr 2 a wyróżnienie i 500 zł otrzymała szkoła podstawowa nr 4.

Najmłodsi uczestnicy Gryfiady przyjechali na specjalnych wózkach prosto… ze żłobka.

/wrt/

Poprzedni artykułWyhodowała 17 krzaków marihuany
Następny artykułKrzczonów: śmieci ze żwirowni nie trują