Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Pomagają Krystianowi

Pomagają Krystianowi

0

 „Rajd dla Krystiana” zorganizowała grupa projektowa ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji BGK „Młody Obywatel” ze Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym. Honorowy patronat nad akcją objęła wójt Teresa Mazurek.

Rajd dla Krystiana

Przedsięwzięcie to udało się dzięki zaangażowanym uczniom klasy VIa, którzy od marca pracowali nad przygotowaniem rajdu. Sobotni rajd zgromadził bardzo wielu uczestników związanych ze szkołą – uczniów, rodziców, nauczycieli, przyjaciół, a także członków klubu Taekwondo „Gryf” Świdnica, którzy na szczycie Ślęży zaprezentowali efektowny pokaz swoich umiejętności. Rajd rozpoczął się o godzinie 10.00 na Przełęczy Tąpadła od wspólnej rozgrzewki oraz powitania Krystiana, który ku radości wszystkich dotarł na szczyt Ślęży wraz z mamą samochodem terenowym OSP Sobótka. Droga na górę była doskonałą okazją do sympatycznych rozmów, a na szczycie czekało już na uczestników ognisko z kiełbaskami i wspaniałe słońce.

Rajd wpisuje się w zapoczątkowaną w ubiegłym roku tradycję szkoły wspólnego wędrowania na zakończenie roku szkolnego. „Rajd dla Krystiana” zgromadził imponującą liczbę uczestników. Do piątku 20 maja udało się zebrać ponad 5 tys. zł., ale w dalszym ciągu napływają środki.

Krystian jest uczniem II klasy Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Od urodzenia ma chore nogi. Wkrótce czekają Krystiana co najmniej trzy kolejne operacje, bez których jego kości nie będą się prawidłowo rozwijać. Mama chłopca sama wychowuje czworo dzieci.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułSikają gdzie popadnie
Następny artykułEuropejski Tydzień Sportu także w Świdnicy