Strona główna Sport Inne Europejski Tydzień Sportu także w Świdnicy

Europejski Tydzień Sportu także w Świdnicy

0

Świdnica kolejny raz włączy się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich i organizowanego w jego ramach XXII Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Od 26 maja do 1 czerwca w szkołach i przedszkolach organizowane będą masowe przedsięwzięcia rekreacyjno-sportowe.

CSC_5524

Jeśli łączna liczba uczestników będzie wysoka, jest szansa na nagrody w postaci sprzętu sportowego. Świdnickim koordynatorem STMiG jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.  W czasie trwania Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich w Świdnicy zostanie zorganizowanych kilkanaście wydarzeń o charakterze sportowo-turystyczno-rekreacyjnym. Między innymi w SP 105 zaplanowano grupowe zabawy z chustą Klanza, pokazy taneczne, rodzinny turniej piłki halowej i wycieczkę do Karpacza. Festyn rodzinny z konkurencjami sportowymi i wycieczkę do Barda Śląskiego zapowiada społeczność SP 315, a w SP 6 i SP 1 zorganizowany zostanie Dzień Sportu z całą gamą różnych konkurencji. Młodsi również włączą się do akcji. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 6 w czasie turystycznej wyprawy po okolicy dotrą do Kraszowickiej Zagrody, gdzie będą na nie czekały ciekawe warsztaty. To tylko część całkiem bogatego kalendarza imprez…

plakat tydzien sportu

Po zakończeniu STMiG powstanie specjalne sprawozdanie, które trafi pod ocenę krajowego koordynatora Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich. Rywalizacja ogólnopolska będzie odbywała się w sześciu grupach podzielonych ze względu na wielkość miast. Świdnica trafiła do grupy V wraz z miastami od 40 do 100 tysięcy mieszkańców. Jeśli łączna liczba uczestników świdnickich imprez pozwoli na zajęcie miejsca w czołówce, do Świdnicy trafią nagrody w postaci sprzętu sportowego.

Poprzedni artykułPomagają Krystianowi
Następny artykułCiężarówka uderzyła w autokar z dziećmi [AKTUALIZACJA/FOTO]