Strona główna Bez kategorii Pasażerowie nie zostaną na lodzie

Pasażerowie nie zostaną na lodzie

0

W końcówce kwietnia podaliśmy, że od 2 maja znacznie ograniczona zostanie możliwość dojazdu na trasie Świdnica-Walim-Świdnica. Jedyny przewoźnik, obsługująca linię od 20 lat firma Kal-Pol, rezygnuje. Jest jednak szansa na inne rozwiązania.

kal-pol

Linia dla mieszkańców Walimia, Zagórza, Lubachowa i Bystrzycy była doskonałą alternatywą dostania się do szkół, pracy czy służby zdrowia. Po części też uzupełniała luki w rozkładzie kursowania świdnickiej 30, która w najlepszym wypadku wykonuje na tej trasie tylko 4 kursy do Lubachowa. Cena biletu też była alternatywna, choć nie było darmowych przejazdów dla osób starszych, tak jak w MPK.

Władze gminy Świdnica zareagowały na zaistniałą sytuację.

Na wiadomość o zaprzestaniu przez prywatnego przewoźnika obsługi linii relacji Świdnica-Walim, władze gminy Świdnica podjęły niezwłoczne działania, związane ze zmianą w rozkładzie jazdy linii nr 30, obsługiwanej przez MPK Świdnica – powiedział Świdnica24.pl Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG. –  Kursy linii nr 30 zostaną przedłużone o 3 kursy do miejscowości Lubachów, do końca roku szkolnego tj. do 30 czerwca 2016 r. (Jeden kurs poranny do szkoły oraz dwa kursy popołudniowe). Niezależnie od powyższego rozwiązania, władze gminy prowadzą rozmowy z prywatnym przewoźnikiem, który przejąłby trasę obsługiwaną dotychczas przez firmę Kal-Pol. Wymaga to jednak otrzymania stosowanych decyzji i pozwoleń.

/wrt/

Poprzedni artykułSiatkarze Volley Żarów powalczą o II ligę!
Następny artykułJak Świdnica uczci Święto Konstytucji?