Strona główna Sport Siatkówka Siatkarze Volley Żarów powalczą o II ligę!

Siatkarze Volley Żarów powalczą o II ligę!

1

Do finału baraży o II ligę piłki siatkowej weszła drużyna UKS Volley Żarów. O awansie zdecydowały weekendowe mecze półfinałowe rozegrane w Namysłowie. Siatkarze nie ukrywają radości, wiedząc że niewiele ich już dzieli od przedostania się na drugi front rozgrywek w Polsce.

UKS Volley Żarów

Przez cały sezon żarowianie szli jak burza. Rywalom nie udawało się zdobywanie ich twierdzy – żarowskiej hali i chociaż sezon był długi, to Volley Żarów z meczu na mecz stawał się coraz silniejszy. – Od początku zwyciężaliśmy, ale nie chcieliśmy nawet głośno myśleć o barażach do drugiej ligi. To dopiero nasz trzeci sezon w III lidze dlatego ewentualny awans pozostawał w sferze marzeń – mówi grający drugi trener zespołu Marcin Wójciak.

Teraz przed drużyną finał baraży, który odbędzie się w dniach 13-15 maja w Gdańsku. UKS Volley Żarów zmierzy się tam z drużyną z Krakowa, Chalinowa i Gdańska. Do drugiej ligi awansuje tylko jeden zespół, więc pozostaje jeszcze jedno niezwykle trudne zadanie do wykonania. – Wiele celów na początku wydaje się nie do osiągnięcia, ale po to trenujemy, aby czerpać z tego radość i wygrywać. Jedziemy grać. W drużynie atmosfera jest wspaniała. Ja wiem, że w tej grupie drzemie wielki potencjał. Trzymajcie za nas kciuki – zaznacza trener Krzysztof Wierzbicki.

Poprzedni artykułWygrywamy z Karkonoszami! [FOTO]
Następny artykułPasażerowie nie zostaną na lodzie