Strona główna Sport Piłka nożna Wygrywamy z Karkonoszami!

Wygrywamy z Karkonoszami! [FOTO]

0

Trzecie zwycięstwo w czwartym rozegranym w ostatnich tygodniach meczu odnotowali piłkarze trzecioligowej Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni po wygranych z Górnikiem Wałbrzych i Piastem Żmigród, a także porażce z Zagłębiem II Lubin, tym razem sięgnęli po trzy punkty w konfrontacji z Karkonoszami Jelenia Góra.

DSC_9900

Podopieczni Piotra Bolkowskiego zwyciężyli 2:0 zadając oba ciosy w końcówkach pierwszej i drugiej odsłony. W pierwszych minutach spotkanie toczyło się w wolnym tempie, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Po pół godzinie gry zaczęła rysować się jednak coraz bardziej wyraźna przewaga miejscowych. W 41. minucie Kamil Kukla świetnie dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, a dzieła zniszczenia dokonał Igor Wargin popisując się skuteczną główką z 5 metrów. Po zmianie stron pojedynek się ożywił, gospodarze pragnęli podwyższyć prowadzenie, ale i coraz śmielej atakujący przeciwnicy mieli swoje okazje. Najbliżej wyrównania był Łukasz Kusiak, który w 63. minucie przestrzelił z 10 metrów, a kwadrans później trafił piłką w poprzeczkę. Rezultat meczu ustalony został w 88. minucie. Znów asystował Kamil Kukla, ponownie zdobyliśmy gola głową, ale tym razem na listę strzelców wpisał się kapitan Polonii-Stali Świdnica Grzegorz Borowy.

Polonia-Stal Świdnica – Karkonosze Jelenia Góra 2:0 (1:0)

Polonia-Stal: Stitou, Jaros (75′ Marszałek), Salamon, Sudoł, Pawlak, Sowa, Filipczak (90′ Tobiasz), Wargin, Szczygieł (85′ Morawski), Kukla (90′ Ł. Kot), Borowy

Karkonosze: Wieliczko, Palimąka, Kuźniewski, Wawrzyniak, Mat. Firlej, Pieśkiewicz (60′ Szramowiat), Bochnia (65′ Wersocki), Poszelężny (74′ Kowalski), Sareło, Kusiak (79′ Kraśnicki), Mac. Firlej

/FOTO: Artur Ciachowski/