Strona główna Bez kategorii Dziki busz w reprezentacyjnym parku

Dziki busz w reprezentacyjnym parku [FOTO]

5

W niektórych miejscach pokrzywy sięgają 1,5 metra, a w gąszczu zniknęły ścieżki. Park Centralny w Świdnicy jest kompletnie zarośnięty.

park centralny maj 2016 (7)

Ostatnie koszenie i to wyłącznie miejsc w głównej części parku oraz na placu zabaw zostało przeprowadzone pod koniec kwietnia. Jaka jest polityka miasta w kwestii utrzymania parków?

– Trawa w parkach koszona jest pięć razy w roku – odpowiada Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy. – W Parku Centralnym prace te zaplanowane są na koniec maja. Powinny rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu i obejmą cały park.

Nie ma na razie co liczyć na nowe nasadzenia czy ławki.

Przypomnę, że przygotowujemy się do przebudowy tego parku – dodaje rzeczniczka. – Chcemy odtworzyć jego historyczny wizerunek i wzbogacić go o nowe nasadzenia. Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – „Rewaloryzacja terenów zielonych”. Umożliwi to pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na realizację zadań związanych z rewaloryzacją terenów zielonych w Świdnicy, w tym m.in. Parku Centralnego. Przeszliśmy pozytywnie wstępną ocenę merytoryczną wniosku i czekamy na decyzję o wysokości przyznanych nam środków. Rozpoczęły się już także prace związane z przygotowaniem dokumentacji wykonawczej dla poszczególnych zadań, m.in. oświetlenia parkowego, instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej, małej architektury. Wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie prac budowlanych powinno nastąpić w październiku tego roku.

W czerwcu ma zostać rozstrzygnięty przetarg na utrzymanie całej zieleni w mieście.

/asz/

Poprzedni artykułAKS wraca na zwycięską ścieżkę
Następny artykułRutkowski w Świdnicy