Strona główna Temat dnia Samorządowcy i dziennikarze posadzili las

Samorządowcy i dziennikarze posadzili las [FOTO]

1

Dziś od południa dziennikarze, samorządowcy, duchowni i posłowie sadzili las w okolicy Bielawy. Las, który ma przetrwać wieki.

DSC00542

Do pracy wzięli się wespół zespół: władze samorządowe Bielawy, Dzierżoniowa, Świdnicy, gminy Świdnica, biskup świdnicki, posłowie i przedstawiciele lokalnych mediów.

W ramach piątego już Sadzenia Lasu Samorządowców i Mediów, imprezy organizowanej przez Nadleśnictwo Świdnica jako część projektu „100 milionów drzew do 2017 roku” na stromym zboczu – karczowisku posadzonych ma zostać 3 tysiące sadzonek jodły i jaworu – drzew, które pierwotnie porastały Góry Sowie.

Nowy las zastąpi świerki – sadzono je na tych terenach od początków XX wieku, czas pokazał, że na tutejszych glebach bardzo chorowały.

Uczestnikom akcji ciężki wysiłek umilał zespół Muflonie Rogi, złożony z pracowników nadleśnictwa. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani przysmakami z dzikiem w roli głównej. Sadzonki są już w ziemi. Jak zapewnia nadleśniczy Jan Dzięcielski, po poprzednich akcjach drzewa przyjęły się i nie ma obaw, ze tym razem mogłoby być inaczej.

/wrt/

 

 

 

Poprzedni artykułChaos w połączeniach z Wrocławiem
Następny artykułTeledysk świdnickiego zespołu DSW