Strona główna Kultura Teledysk świdnickiego zespołu DSW

Teledysk świdnickiego zespołu DSW

0

Nowy teledysk zespołu DSW elektryzuje swoim funkowym brzmieniem. „Zgadnij sam” to chyba najlepsza kompozycja ostatniego pięciolecia.

DSW_grupa

Razem są od pięciu lat. Na początku występowały jako Miracle. Kiedy wspólne śpiewanie zaczęło sprawiać im frajdę postanowiły zrobić kilka coverów, w których zaczął rzeźbić się ich własny styl. Przełomowym momentem dla zespołu był marzec 2013 roku – poznanie obecnie współpracującego z nimi muzyka, który zaszczepił w nich chęć stworzenia czegoś autorskiego.

Od tego momentu dziewczyny zaczęły tworzyć własny materiał, który obecnie z mozołem jest dopieszczany. W międzyczasie zespół zmienił swoją nazwę na DSW. Nazwa ta, kojarząca się z tablicami rejestracyjnymi miała oznaczać miejscowość, z której pochodzą – Świdnicę. Mimo tego można doszukać się w niej wielu innych znaczeń określających ich styl i charakter
– Dynamikę, Siłę, czy Wariactwo.

Dla Świdnica24.pl powiedziały: Wiele osób towarzyszyło nam w odkrywaniu siebie, również Dariusz Jaros, który był z nami od najmłodszych lat, rozwijał w nas wrażliwość muzyczną, ale tutaj zaskoczymy – tym TAJEMNICZYM Muzykiem jest Samuel Gajewski – Wrocławski Muzyk, który wzbudził w nas iskierkę stworzenia czegoś autorskiego i do dziś jest współkompozytorem naszych utworów. I tutaj znowu nie może zabraknąć Dariusza Jarosa, który na stałe z nami współpracuje – aranżując nasze kawałki i ubarwia naszą muzykę grając na instrumentach klawiszowych.

Zespół tworzymy nie tylko my dziewczyny, ale także wspaniali muzycy – Tymoteusz Śnieżek (gitary), Krzysztof Ropicki (gitara basowa), Jarosław Korzonek (perkusja).

Kim jesteśmy poza sceną? Gabriela Zięba – fizjoterapeutka i pracuje w swoim zawodzie, Iwona Kuśnierz – jest po Politechnice Wrocławskiej, ale także jest trenerem wokalnym i prowadzi własną działalność – Akademię Rozwoju Talentów w Świdnicy, Kasia Bakalarczyk – Kielak – prawnik, na co dzień pracuje w Wrocławskim Sądzie.

/wrt/

Poprzedni artykułSamorządowcy i dziennikarze posadzili las [FOTO]
Następny artykułUszczuplili akcyzę