Strona główna Wydarzenia Świdnica Wyprawa germanistów z III LO

Wyprawa germanistów z III LO

1

Podobnie jak przed rokiem, uczniowie III LO w Świdnicy w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Filologiczną z Wrocławia przebywali na tygodniowym wyjeździe do Niemiec. Pobyt sponsorował „Haus Schlesien” w Königswinter – niemieckie stowarzyszenie kulturalno-edukacyjne. Uczestnicy brali udział w seminariach „Schlesische Begegnungen” („Śląskie spotkania”), w ramach których organizowane były wykłady i warsztaty prowadzone w języku niemieckim, a także imprezy kulturalne, wystawy i spotkania z mieszkańcami regionu.

SONY DSC
Uczestnicy obejrzeli mieszczącą się w „Haus Schlesien” stałą wystawę historyczną oraz zbiór wyrobów rzemiosła artystycznego z siedmiu stuleci. Ponadto zwiedzili Bonn, Kolonię, dom pierwszego Kanclerza Niemiec Konrada Adenauera w Bad Honnef – Rhöndorf i Koblencję.

W programie znalzła sie wiytya w niemieckiej stacji nadawczej „Deutsche Welle”, która nadaje programy radiowe i telewizyjne w języku niemieckim, angielskim i innych oraz w siedzibie „Federalnej Centrali Kształcenia Obywatelskiego” (bpb) w Bonn.

Na zakończenie pobytu uczestnicy musieli przygotować i przedstawić prezentację o Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego. Poza niezaprzeczalnymi walorami kulturoznawczymi i poznawczymi pobyt w „Haus Schlesien” dał wszystkim szansę rozwijania kompetencji językowych i zdobycia wiedzy dotyczącej umiejętności działania w grupie. Koordynatorem całej wyprawy germanistów była Agnieszka Guziak.

/III LO, opr. red./

Poprzedni artykułNeptun przywiózł sześć medali
Następny artykułUwaga na złodziei!