Strona główna Sport Pływanie Neptun przywiózł sześć medali

Neptun przywiózł sześć medali

0

Nowa Ruda była w dniach 18-19 marca gospodarzem pierwszej edycji Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików. Pływackie zmagania zawodników w wieku 12 i 13 lat mają rangę imprezy ogólnopolskiej. Nie po raz pierwszy formą błysnęli pływacy Neptuna Świdnica.

neptun

Na noworudzkiej pływalni zaprezentowało się sześciu przedstawicieli Klubu Sportowego Neptun Świdnica. W klasach piątych wystartowali Dominika Sokołowska i Marcel Litwiński, a w klasach szóstych Daniel Worobiec, Patryk Kawałko, Oskar Cebula  i Oscar Gawiński. W sumie w mistrzostwach uczestniczyło 215 młodych sportowców z Dolnego Śląska i województwa lubuskiego. Nasi zawodnicy sześciokrotnie stawali na podium. Dominika Sokołowska zajęła pierwsze miejsce na 100 metrów stylem motylkowym i trzecie na 200 metrów stylem zmiennym. Czas jaki uzyskała Dominika w wyścigu na 100 metrów jest drugim wynikiem w Polsce wśród zawodniczek 12-letnich. Drugim naszym medalistą był Oskar Cebula, który aż czterokrotnie wdrapał się na podium. Wywalczył w sumie trzy złota na 100 i 200 metrów klasykiem oraz 200 metrów stylem zmiennym, a także brąz na 400 metrów stylem dowolnym. Oskar został również najlepszym zawodnikiem wśród trzynastolatków według punktacji wielobojowej za dwa najlepsze starty. – Wszyscy nasi zawodnicy spisali się doskonale poprawiając swoje życiowe rezultaty, a dopingując siebie nawzajem pokazali, że są wspaniałą drużyną. Świdnicki klub zajął w klasyfikacji medalowej drugie miejsce wśród zawodników 13-letnich i czwarte wśród 12-latków na 20 startujących klubów – wyznaje Ireneusz Cebula z Neptuna Świdnica. Druga edycja tych zawodów odbędzie się w czerwcu w Zielonej Górze (12-latkowie) i Gorzowie Wielkopolskim (13-letkowie).

Poprzedni artykułDwa kościoły i kamienica dostaną dotacje?