Strona główna Polityka Wybory w świdnickim kole Nowoczesnej

Wybory w świdnickim kole Nowoczesnej

12

W piątek, 18 marca zakończyło się walne zebranie członków koła świdnickiego .Nowoczesnej Ryszarda Petru. Celem zebrania było dokonanie wyboru przewodniczącego i zarządu koła.

Nowoczesna

Wojciech Pawłowski, Krzysztof Ziomko, Tadeusz Grabarek, Wojciech Rut, Lech Bokszczanin i Radosław Żukowski.   

Na czele struktur w Świdnicy stanął Wojciech Rut, zastępcą został Wojciech Pawłowski, sekretarzem Lech Bokszczanin, skarbnikiem Radosław Żukowski, a członkiem zarządu Krzysztof Ziomko. Wszyscy są członkami .Nowoczesnej od samego początku istnienia tej formacji. Brali udział w kampanii wyborczej do Parlamentu, wchodzą w skład struktur dolnośląskich partii. Zarząd został wybrany w minimalnym, przewidzianym statutem składzie.
Umożliwi to w przyszłości powiększenie zarządu o nowo przyjmowanych działaczy. Koło świdnickie powstało razem z wałbrzyskim, kłodzkim i dzierżoniowskim z powołanego wcześniej dużego koła obejmującego cały okręg OW2 (okręg wyborczy nr 2). Jest to pierwsze koło .Nowoczesnej w powiecie świdnickim. W pozostałych gminach powiatu w krótkim czasie powstaną samodzielne koła – wyjaśnia Wojciech Rut, nowy przewodniczący, który jednocześnie został powołany na stanowisko koordynatora powiatowego. W piątkowym zebraniu w Świdnicy wziął udział, z ramienia zarządu regionu dolnośląskiego, przewodniczący Tadeusz Grabarek.

Wkrótce rozpoczną się spotkania sympatyków partii i planowane działania na rzecz naszego miasta i regionu. Nowoczesna Ryszarda Petru powstała 2015 r. Dzięki wsparciu wyborców, wprowadziła do Sejmu 28 posłów.

/komunikat i zdjęcie .Nowoczesna Ryszarda Petru/

Poprzedni artykułTradycje Stołu Wielkanocnego to marka [FOTO]
Następny artykułZobacz gole z meczu piłkarzy: Miedź II Legnica – Polonia-Stal Świdnica [VIDEO]