Strona główna Bez kategorii Tradycje Stołu Wielkanocnego to marka

Tradycje Stołu Wielkanocnego to marka [FOTO]

0

Mimo że zamiast w jednej hali sportowej, wystawcy zostali rozlokowani w aż dwóch, i tak brakowało miejsca! Popularność Tradycji Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach bije rekordy. Dzisiaj zgromadziły aż 60 wystawców i tysiące odwiedzających.

Stoły Wielkanocne 2016 (24)

Zespół Szkół w Marcinowicach gościł Tradycje już po raz dwunasty, a z rosnącej sławy prezentacji wielkanocnych przysmaków i rękodzieła dumy nie krył wójt Władyslaw Gołębiowski, który wraz ze starostą świdnickim Piotrem Fedorowiczem otworzył spotkanie. Minister edukacji Anna Zalewska stwierdziła, że Marcinowice dorobiły się rozpoznawalnej i cennej marki. – Tu po prostu wypada być – przekonują wierni fani Tradycji Stołu Wielkanocnego.  Nie dziwi długa lista gości, wśród których znaleźli się posłowie Katarzyna Mrzygłocka i Wojciech Murdzek, senator Wiesław Kilian, a także samorządowcy, wsród których byli starosta łowicki, prezydent Świdnicy, wicewójt gminy Świdnica, a także liczni radni i przedstawiciele duchowieństwa. Tradycyjnie już wydarzenie uświetnili swoją obecnością partnerzy z Kartuz, powiatu tatrzańskiego i czeskiego Jicina.

Najważniejsi jednak byli dzisiaj autorzy stołów wielkanocnych. Pyszności przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu świdnickiego i powiatów ościennych, zespoły ludowe, stowarzyszenia i szkoły. Smakołyki jak zawsze zostały poddane ocenie sędziów, ale to tylko przyjemna formalność. Nagrody otrzymali wszyscy!

W tym roku na uczesyników czekała dodatkowa atrakcja. W drugej z hal sportowych Zespołu Szkół zaprezentowali się rękodzielnicy i producenci zdrowej żywności. Mozna było zaopatrzyć się w artystyczną ceramikę, ozdoby świąteczne, miód, jajka, chleby i wędliny.

Całość okrasiły występy dzieci i młodzieży ze szkół gminy Marcinowice oraz lokalnych zespołów ludowych.

/asz/

Poprzedni artykułPiotr Jamro mistrzem Polski! [69 ZDJĘĆ]
Następny artykułWybory w świdnickim kole Nowoczesnej