Strona główna Bez kategorii Scott Henderson zagra w Świdnicy

Scott Henderson zagra w Świdnicy

0

Ostatni jego koncert ze względu na fatalną akustykę nie podobał się ani artyście, ani publiczności. Scott Henderson pod koniec kwietnia, po trzech latach przerwy znów wystąpi w Świdnicy.

Scott_Henderson_wiki

Scott urodził się w roku 1954 w West Palm Beach na Florydzie, zaczął grać na gitarze w bardzo młodym wieku. Jego muzykę kształtowały rock, blues, funk i soul, a jego zainteresowanie jazzem, muzyką Johna Coltrane’a, Milesa Davisa zaważyło na początkach kariery. Mimo tak olbrzymiego wpływu ciemnoskórych wykonawców, jego gitara brzmi w sposób charakterystyczny dla białego bluesa.

Po epizodach z najlepszymi muzykami świata w 1984 roku, wraz z basistą Garym Willisem, Scott Henderson założył formację Tribal Tech. Po dziewięciu, cieszących się wielkim uznaniem albumach Scott udowodnił, że jest światowej klasy gitarzystą i kompozytorem. Artysta był kilkakrotnie wyróżniany nagrodą gitarzysty roku przez takie magazyny jak Guitar World czy Guitar Player. Pozycję światowego lidera gitary utrzymuje po dziś dzień. Wydał trzy albumy bluesowe, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem przez fanów. Jego pasja i doświadczenie sprawiły, że obecnie wykłada on w Musican’s Institute w Hollywood oraz pisze dla magazynów Guitar Player, Guitar World i Guitar School.

W Świdnicy zobaczymy go w trio z oraz bardzo dobrze znanym polskiej publiczności perkusistą Krzysztofem Zawadzkim oraz trzydziestopięcioletnim basistą Trevisem Carltonem, synem słynnego gitarzysty Larry’ego Carltona, z którym nagrał kilka udanych płyt.

Koncert zaplanowano na 27 kwietnia o godz. 19. O kolejnych szczegółach poinformujemy wkrótce.

/wrt/

zdjęcie: Wikipedia

Poprzedni artykułCo smakuje najbardziej?
Następny artykułNokaut w starciu AKS-u ze Zjednoczonymi