Strona główna Bez kategorii Największa sala widowiskowa po remoncie

Największa sala widowiskowa po remoncie [FOTO]

2

Oficjalnie zakończyła się gruntowna modernizacja sali widowiskowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy.  Firma nie zdążyła w wyznaczonym terminie i zapłaci kary. W jakiej wysokości, jeszcze nie wiadomo. Umowa zakładała, że będą to 4 tysiące złotych za każdy dzień zwłoki.

sala 1 (3)

Bez kar inwestycja kosztowała 2 344 000 złotych, ale to jeszcze nie jest finał. Osobno zostaną zamówione krzesła. Przetarg jeszcze nie został ogłoszony, ale jak zapewnia starostwo, sala ma zostać oddana do użytku 1 września tego roku.

Przypomnijmy:

Liczący ponad 100 lat budynek I LO został rozbudowany przez Rosjan. Właśnie tutaj po II wojnie światowej mieścił się Dom Oficera Armii Czerwonej. Część poniemiecka jest w znakomitym stanie, natomiast rosyjska – w opłakanym. Dach auli został źle zaprojektowany i wykonany. Wystarczył nawet nieduży deszcz i dochodziło do przecieków. 19 maja  2014 roku przed próbami widowiska z udziałem dzieci spadła podsufitka. Ze względu na stan zagrożenia największa w Świdnicy sala – na 600 miejsc – została zamknięta.

aula 1

Powiat zadecydował o przeprowadzeniu remontu. 15 stycznia 2015 r. powiat świdnicki, reprezentowany przez starostę Piotra Fedorowicza i wicestarostę Zygmunta Worsę, podpisał z warszawską firmą Energy Investors Group umowę na roboty budowlane. Z kolei jeszcze podczas ferii warszawskiej firmie został przekazany teren budowy. Całkowity koszt remontu to 2.194.000 zł. Zakres prac obejmuje między innymi: docieplenie stropodachu budynku z wymianą pokrycia dachowego, wymianę sufitu podwieszonego w sali wielofunkcyjnej i zabezpieczenie konstrukcji dachu, remont elewacji zewnętrznych, remont pomieszczeń, korytarzy i holów, remont klatek schodowych, remont sceny i magazynu, remont foyer, remont widowni.

Początkowo mowa była o zakończeniu prac 30 grudnia 2015, później – 15 stycznia 2016. – Wykonawca zwrócił się z wnioskiem o dodatkowe dwa miesiące, argumentując opóźnienia w pracach brakiem właściwego przyłącza energetycznego. Powiat nie wyraził na to zgody.

/asz/

Poprzedni artykułPokoleniowa zmiana w świdnickim SLD
Następny artykułKrew ma rodzaj żeński