Strona główna Bez kategorii Pokoleniowa zmiana w świdnickim SLD

Pokoleniowa zmiana w świdnickim SLD

19

Adam Markiewicz nie jest już przewodniczącym Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Świdnicy. Zastąpił go Krystian Werecki, jeden z najmłodszych działaczy sojuszu.

Krystian Werecki

Z prawej Krystian Werecki

Adama Markiewicz od lat był jedną z najważniejszych postaci na lewej stronie lokalnej sceny politycznej. Były poseł SLD i prezydent Świdnicy przewodniczył miejskim strukturom sojuszu od 10 lat. Wczoraj zrezygnował z wszelkich funkcji, a jego miejsce po tajnych wyborach zajął Krystian Werecki, działacz PCK i pracownik Urzędu Miejskiego. Wiceprzewodniczącymi zostali Marek Suwalski (zastępca prezydenta Świdnicy) oraz Natalia Śmietańska. Sekretarzem jest Rafał Fasuga (wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy).

Krystian Werecki i Adam Markiewicz

Żadnych funkcji nie objęła Beata Moskal-Słaniewska, prezydent miasta, która zapewnia, że nie zamierza opuścić szeregów sojuszu. – Cieszę się, że to Krystian Werecki został przewodniczącym świdnickich struktur SLD. To osoba pełna energii, która sprawdziła się w działaniach społecznych. Po drugie, mam nadzieję, że uda się  doprowadzić do takich zmian, które pokażą, że jest miejsce dla ugrupowania lewicowego. Sama jestem osoba o poglądach lewicowych i bardzo zależy mi na tym, żeby to była formacja na miarę naszych czasów – komentuje prezydent Moskal-Słaniewska.

SLD w Świdnicy zrzesza 90 członków, którzy działają w 5 kołach. Na 19 marca zaplanowano wybory do Rady Powiatowej partii.

Poprzedni artykułPisanie jest przeznaczeniem
Następny artykułNajwiększa sala widowiskowa po remoncie [FOTO]